imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

“Druga fala pandemii na jesieni jest pewna” – ekspert WHO

u3jk7g33nqmqq2stpcujkn79xdothgci.jpg


Druga fala epidemii koronawirusa na jesieni “to więcej niż hipoteza, to pewność” – uważa przedstawiciel Włoch w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca ministerstwa zdrowia w Rzymie Walter Ricciardi. Zaapelował, by nie spieszyć się z otwieraniem kraju.

– Tak długo, jak nie będziemy mieć szczepionki, będą nowe fale epidemii albo, na co miejmy nadzieję, małe ogniska, które trzeba ograniczać. Dlatego tak ważne jest to, by nie przyspieszać otwierania kraju; w przeciwnym razie ryzykujemy tym, że druga fala zamiast nadejść później uderzy przed latem – ostrzegł Ricciardi, cytowany przez agencję Ansa.

 

ZOBACZ: Druga fala koronawirusa w Chinach? Rosną obawy

 

Jako “nierozsądne” ekspert określił plany zniesienia restrykcji i ograniczeń w działalności produkcyjnej w Lombardii. Opowiadają się za tym władze tego regionu.

 

“Oby to były miesiące, a nie lata”

 

– Panują tam szczególnie ciężkie warunki epidemiologiczne; oczywiście jest poprawa, ale sytuacja jest szczególnie ciężka. Jest to region w krajach europejskich, który w chwili obecnej ma największe problemy. Nie Włochy, ale Lombardia – stwierdził profesor medycyny prewencyjnej.

 

Jak podkreślił, póki nie dojdzie do zjawiska “odporności stada”, długo będzie trwała faza “życia z wirusem”. – Oby były to miesiące, a nie lata – dodał.

 

Z kolei w wywiadzie dla sobotniego wydania dziennika “La Repubblica” Ricciardi podkreślił, że w różnych częściach Włoch wirus nadal szerzy się za bardzo, by myśleć o otwieraniu kolejnych form aktywności. Poza tym w jego ocenie także w najbliższej przyszłości, już po złagodzeniu przepisów, trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się między włoskimi regionami.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment