imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Debata wyborcza: Spięcie polityków KO i PSL o aborcję. Włączył się poseł PiS

kdb1qcrbu4w4cebehhjfbu7keopbpiyo.jpeg


– Odrzucamy atak na życie bezbronnych, pamiętając jednocześnie, że kobieta w ciąży ma pełne prawo do życia i zdrowia – powiedział w sobotę podczas konwencji PiS w Końskich Jarosław Kaczyński. Do tematu aborcji odnieśli się w niedzielę goście programu “Debata Wyborcza”.

 

– Jeśli wygramy wybory, trzeba jak najszybciej wrócić do tzw. kompromisu aborcyjnego i na jego podstawie ogłosić referendum – powiedział Dariusz Klimczak (Trzecia Droga).

“Czemu zdrowe dziecko ma być usunięte?”. Gorąco w studiu Polsat News

Z kolei Katarzyna Piekarska (KO) uznała, że po wyborach “wiele się wydarzy” i że również Trzecia Droga zmieni zdanie ws. terminacji ciąży. – To nie jest sprawa, w której należałoby przeprowadzać referendum. To ciało kobiety i jej decyzja – odniosła się do słów Klimczaka.

 

Posłance odpowiedział przedstawiciel Trzeciej Drogi: – I to dziecko nie ma prawa żyć, ponieważ komuś się odechciało ciąży? Czemu zdrowe dziecko ma być usunięte?

 

– Bo to decyzja kobiety, tylko ona zna swoją sytuacje, także psychiczną. Pan o tym nie wie – odpowiedziała Piekarska.

 

WIDEO: Fragment “Debaty wyborczej” w Polsat News

 

 

Do rozmowy włączył się poseł PiS Sylwester Tułajew. – Nie kłóćcie się, droga opozycjo. Widzimy, że opozycja nie jest w stanie się w żaden sposób dogadać. Na każdym kroku się kłócicie. Jak ma wyglądać ten parlament, jeśli przejmiecie władzę? – powiedział.

Dariusz Klimczak: Trzeba pozwolić żyć przedsiębiorcom

W programie poruszono także wątek rozliczania polityków po wyborach. – Donald Tusk nieustannie mówi, że coś unieważnia. Unieważnia referendum, chce likwidacji tych i tych organów państwa. Mam obawy, że jeśli dojdziecie do władzy, wszystko zlikwidujecie: 800 plus, bezpłatne leki dla seniorów – powiedział Sylwester Tułajew, odnosząc się do opozycji.

– Jeżeli ktoś zrobił coś niewłaściwego, popełnił przestępstwo, to tak powinien zostać wykluczony z życia politycznego – stwierdziła Katarzyna Piekarska.

 

ZOBACZ: “Śniadanie Rymanowskiego”. Mariusz Witczak oskarża PiS. “To będzie afera ostatniego 30-lecia”

 

Prowadzący program przypomniał, że w przeszłości z ust polityków padały słowa takie jak “będziecie siedzieć”, za czym nie poszły żadne dalsze działania. – Musi być ten pierwszy raz, dlatego dokładnie przyjrzymy się wszystkim decyzjom na każdym szczeblu – odpowiedziała Piekarska

 

– Oczywiście błędy PiS-u trzeba rozliczyć. Ewidentnie pali się do tego KO, ale my chętnie zajmiemy się sprawami gospodarczymi – stwierdził z kolei Dariusz Klimczak. – Za rządów PiS-u powstało 40 nowych podatków i opłat, trzeba je zlikwidować. Trzeba pozwolić żyć przedsiębiorcom. Gospodarka za rządów PiS-u jest jak samochód, który chce jechać, ale jest na zaciągniętym hamulcu ręcznym – dodał.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment