imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Davos. Andrzej Duda spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

4yfknmetcne5mgpf1p3e3t4jjfrvxqfw.jpgNa marginesie Forum Ekonomicznego w Davos doszło do spotkania prezydenta Polski oraz Ukrainy. – Rozmawialiśmy o tym, jaka jest w tej chwili sytuacja – na froncie i społeczna – relacjonował Andrzej Duda. Polityk ujawnił też, że podczas rozmów pojawił się temat polskiego premiera.

Do spotkania polityków doszło we wtorkowy wieczór w Domu Ukraińskim w Davos. W budynku tuż obok liderów Polski i Ukrainy widoczny był były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który od kilku dni przebywa w Szwajcarii. 

 

Andrzej Duda po rozmowach przekazał, że Polska będzie wciąż wspierać Ukrainę oraz dopytywał się, jak Warszawa oraz Zachód mogą pomóc Kijowowi w obronie przed rosyjską napaścią. 

 

Rozmawialiśmy o tym, jaka jest w tej chwili sytuacja – na froncie i społeczna – ujawnił Andrzej Duda. Polski prezydent zapewnił swojego interlokutora, że polityka Warszawy wobec Ukrainy będzie stabilna i to będzie cały czas polityka wsparcia

 

Prezydent Ukrainy może spokojnie przystąpić do rozmów z premierem Donaldem Tuskiem już za kilka dni w Kijowie. Wierzę w to, że to będzie dobra polityka, którą będziemy mogli prowadzić razem – referował Duda.

 

Późnym wieczorem do spotkania odniósł się także Wołodymyr Zełenski. “Omówiliśmy sytuację na polu walki i dalszą pomoc obronną dla Ukrainy. Koordynowaliśmy także nasze stanowiska przed szczytem NATO w Waszyngtonie” – relacjonował polityk na portalu X (dawniej Twitter). 

Zełenski przestrzega przed Putinem: To terrorysta

We wtorek Wołodymyr Zełenski ostrzegał liderów państw Zachodnich przed ekspansjonizmem rosyjskim.  

 

Jeśli ktoś sądzi, że chodzi tylko o nas, o Ukrainę, fundamentalnie się myli. Możliwe kierunki albo granice czasowe nowych agresji Rosji stają się coraz bardziej oczywiste – powiedział polityk. Wskazał także na błędy społeczności międzynarodowej w polityce sankcyjnej. 

 

ZOBACZ: Chciała rzucić wyzwanie Putinowi. Teraz ma kłopoty

 

– Słabością Zachodu jest fakt, że nuklearny przemysł Rosji wciąż nie został objęty sankcjami. Chociaż Putin jest jedynym terrorystą na świecie, który wziął za zakładnika elektrownię atomową – dodał Zełenski.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment