imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Cięcie wodą – szybko i skutecznie!

Strona główna > Polska > Cięcie wodą – szybko i skutecznie! Cięcie wodą – szybko i skutecznie! Artykuł Sponsorowany Polska

Woda to potężny żywioł, który niesie ze sobą dużą moc. To widoczne także w metodzie hydrojet, która polega na cięciu materiałów z użyciem wody – nawet twardych kamieni!

Cięcie to jedna z najpopularniejszych metod obróbki, która stosowana jest obecnie w wielu celach. Cięcie pozwala na uzyskanie przedmiotów o odpowiednich wymiarach do dalszego zastosowania. Metody cięcia dobiera się wtedy w zależności od typu materiału oraz od oczekiwanych efektów. Wśród dostępnych metod cięcia znajduje się także cięcie wodą za pomocą specjalistycznych maszyn – http://abh.com.pl/kategorie/stm-waterjet Co warto o nich wiedzieć?

Na czym polega cięcie wodą?

Cięcie wodą, inaczej hydrojet, to metoda, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów cięcia różnych typów materiałów. Technika ta bazuje na wykorzystaniu silnie skoncentrowanego strumienia wody natryskiwanego na materiał pod dużym ciśnieniem. W przypadku materiałów twardszych stosuje się dodatkowe ścierniwo, które pozwala na uzyskanie odpowiedniego cięcia.

Przykładowe materiały, które można poddać procesowi cięcia wodą:

  • szkło
  • kamień – marmur, granit
  • ceramika
  • pleksiglas
  • stal
  • gąbka
  • guma
  • poliwęglan

Wobec tego metoda ta umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów w przypadku zróżnicowanych materiałów – zarówno miękkich i sprężystych, jak również zwartych i twardych.

Zalety i wady techniki cięcia wodą

Cięcie wodą posiada zarówno określone plusy, jak i minusy, które warto rozważyć, decydując się na taką metodę. Wśród głównych zalet cięcia wodą znajdują się wysoka precyzja cięć, w tym także krawędzi materiałów oraz możliwość cięcia wielu różnych typów surowców. Także cięcie wodą nie wpływa na strukturę wierzchnią materiału. To też technika przyjazna dla środowiska naturalnego. Główne minusy cięcia wodą to ograniczenie w grubości materiałów do cięcia – najczęściej to do 195 mm. Także metoda jest droższa w porównaniu z innymi metodami cięcia. Usługi związane z cięciem wodą oferowane są obecnie przez wiele firm działających w całym kraju – ich adresy można znaleźć już teraz przez internet.

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment