imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Laser, który potrafi rozpoznawać ludzi na odległość za pomocą pomiaru uderzeń serca

Strona główna > Zdrowie > Laser, który potrafi rozpoznawać ludzi na odległość za pomocą pomiaru uderzeń serca Laser, który potrafi rozpoznawać ludzi na odległość za pomocą pomiaru uderzeń serca Asia Zdrowie 0

Serce każdego człowieka jest inne. Sygnatura serca każdego pacjenta jest unikalna, jednak w przeciwieństwie do twarzy lub chodu pozostaje stała i nie można jej zmienić ani ukryć.

Nowe urządzenie opracowane dla Pentagonu na zamówienie Sił Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych może identyfikować ludzi, nie widząc ich twarzy, za to wykrywając sygnaturę ich serca za pomocą lasera na podczerwień. Chociaż jego zasięg wynosi 200 metrów, większe odległości są możliwe dzięki lepszemu laserowi. „Nie mówię, że można by to zrobić z kosmosu” – twierdzi Steward Remaly z Biura Wsparcia Technicznego ds. Zwalczania Terroryzmu w Pentagonie – „ale większe odległości powinny być również możliwe”.

Nowe urządzenie, zwane Jetson, wykorzystuje technikę znaną jako wibrometria laserowa do wykrywania ruchu powierzchni spowodowanego uderzeniami serca. Wykrywanie działa przez typowe ubrania, takie jak koszula i kurtka (ale nie przez grubsze ubrania, takie jak płaszcz zimowy).

Sygnatury serca są już używane do identyfikacji zagrożeń. Kanadyjska firma Nymi opracowała nadgarstkowy czujnik tętna jako alternatywę dla identyfikacji odcisków palców.

Tłum. Nexus

Źródło: TechnologyReview.com

https://www.technologyreview.com/s/613891/the-pentagon-has-a-laser-that-can-identify-people-from-a-distanceby-their-heartbeat/

Asia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment