imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Chciał ukraść 800 kg węgla. Podczas pościgu próbował potrącić sokistę

osmc12y7tcmxtz36qrpfqv5gwuq9q16e.jpg


W bagażniku 34-latek wiózł 16 worków węgla. Razem ważyły one około 800 kilogramów

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei nakryli go, gdy ładował setki kilogramów węgla do bagażnika swojego dostawczaka. Wtedy 34-latek zaczął uciekać z “łupem”, usiłując przy tym potrącić jednego z interweniujących sokistów. Mężczyznę udało się złapać po krótkim pościgu.

Do zdarzenia doszło na szlaku kolejowym łączącym Tarnowskie Góry oraz Miasteczko Śląskie. Okolice te patrolowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Zauważyli wtedy mężczyznę, który do bagażnika dostawczego opla ładował worki z węglem pochodzącym z torów.

 

ZOBACZ: Ruszyły z kierowcą Uber Eats w drzwiach, mężczyzna zginął. Dramatyczne wideo

 

Sokiści postanowili zainterweniować. Na ich widok, 34-letni mieszkaniec Bytomia zaczął uciekać. Uruchomił auto i próbował odjechać, nie reagując na wezwania, by się zatrzymał.

 

Uciekając, chciał potrącić sokistę

 

Wtedy mężczyzna próbował potrącić jednego z funkcjonariuszy SOK. Później uderzył także w dwa znaki drogowe, wyłamując je.

 

Po pościgu, sokistom udało się złapać 34-latka na terenie Bytomia. W jego bagażniku znaleźli 16 worków z węglem, ważących łącznie około 800 kilogramów. Mężczyzna trafił następnie w ręce policjantów z Tarnowskich Gór.

 

Do próby kradzieży węgla doszło w sobotę 3 kwietnia, lecz SOK poinformował o niej w mijający weekend.

wka/zdr/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment