imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Campus Polska Przyszłości. Gdzie oglądać debatę Donald Tusk-Rafał Trzaskowski?

000CKRFCHYGB752X-C411.jpg


Campus Polska Przyszłości będzie trwał od 27 sierpnia do 2 września na olsztyńskim Kortowie. Patronem i inicjatorem inicjatywy jest prezydent Warszawy i jego ruch Wspólna Polska.

Debata Donald Tusk-Rafał Trzaskowski rozpocznie się w piątek o godzinie 17.00.

Podczas debaty pytania Donaldowi Tuskowi i Rafałowi Trzaskowskiemu będzie mogła zadawać publiczność.

Campus Polska Przyszłości adresowany jest do ludzi młodych, dlatego biorą w nim udział osoby pełnoletnie, ale nie starsze niż 35 lat.

Do udziału w debacie Rafał Trzaskowski zachęcał m.in. w mediach społecznościowych. – Na pewno będzie się działo, bo pytania będą od młodzieży, wszystkie pytania, jakie sobie można wymarzyć. Na pewno nie będą łatwe, tylko trudne i na czasie, bo po to właśnie jest Campus Polska Przyszłości, żeby nie tkwić w bieżączce, tylko wziąć oddech i zastanowić się, jakie są wyzwania przyszłości – mówił Trzaskowski. 

Prezydent Warszawy zapowiedział, że: – Będzie się działo! 

Gdzie będzie można zobaczyć debatę Donald Tusk-Rafał Trzaskowski? Jak informują organizatorzy wydarzenie będzie transmitowane na profilu Campusu Polska Przyszłości na YouTubie pod adresem https://www.youtube.com/CampusPolskaPrzyszlosci

Do udziału w imprezie zgłosiło się 4 tys. 600 osób, spośród których wybrano tysiąc.

Ogólnie Campus Polska Przyszłości to seria debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Dlatego na liście gości nie mogło zabraknąć znanych nazwisk.

Na Campusie będzie: wspomniany już lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski wraz z żoną – dziennikarką Anne Applebaum i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Będzie też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Na Campus przyjadą też m.in.: Andrzej Rzepliński, Michał Boni, Leszek Balcerowicz oraz Adam Michnik i Edwin Bendyk. 

Na imprezie pojawią się również prezydenci miast i posłowie PO.

Udziału w Campusie odmówił natomiast lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Czytaj też: Cichanouska, Bodnar, Komasa, Fried. Liczni goście na Campusie Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego

Program Campusu podzielony został na dwie sekcje – przedpołudniową, zawierającą debaty i spotkania z ekspertami oraz popołudniową, nazwaną “festiwalową”.

Debaty będą miały cztery osie tematyczne: “Społeczeństwo przyszłości i wolności”, “Polska-Europa-Świat”, “Człowiek i technologia” oraz “Klimat i zdrowie”.

W ramach części “festiwalowej” odbędą się koncerty Krzysztofa Zalewskiego, Moniki Brodki, Organka, Natalii Przybysz i Kamili Malik.

Czytaj też: Campus Polska Przyszłości wyłącznie dla zaszczepionych


Source link

Leave a Comment