imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk. Ale też Krzysztof Zalewski i Monika Brodka. Czyli Campus Polska Przyszłości

000CAKVCYWK52T1P-C411.jpg


Campus Polska Przyszłości rozpocznie się w piątek o godz. 17 i potrwa pięć dni na olsztyńskim Kortowie.

Patronem i inicjatorem inicjatywy jest Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i jego ruch Wspólna Polska.

Wydarzeniem inaugurującym wydarzenie będzie debata Donald Tusk – Rafał Trzaskowskim. Politycznym liderom pytania będą zadawać osoby z publiczności.

Jak informują organizatorzy wydarzenie będzie transmitowane na profilu Campusu Polska Przyszłości na YouTubie pod adresem https://www.youtube.com/CampusPolskaPrzyszlosci

Ogólnie w Campus Polska Przyszłości weźmie udział 1000 młodych ludzi, którzy zostali wyselekcjonowani jeszcze w maju. Warunkiem uczestnictwa był wiek – trzeba być pełnoletnim, ale mieć nie więcej niż 35 lat.

Na miejscu pojawią się też znani politycy, eksperci, naukowcy, ludzie kultury. Listę gości możecie sprawdzić tutaj: Cichanouska, Bodnar, Komasa, Fried. Liczni goście na Campusie Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski podkreślał wcześniej, że ma nadzieję, iż podobny campus będzie organizowany co rok.

– PiS przez lata w opozycji potrafiło zbudować sobie zaplecze w postaci różnych ruchów, klubów ‘Gazety Polskiej’, fundacji. Po stronie obecnej opozycji tego nie było, musimy to nadrobić – powiedział

Campus ma służyć m.in. zachęceniu młodzieży do zaangażowania w życie publiczne. Pod tym kątem dobrany jest zestaw tematyczny paneli.

Zaproszeni goście i uczestnicy będą dyskutować wokół czterech osi tematycznych: “Społeczeństwo przyszłości i wolności”, “Polska-Europa-Świat”, “Człowiek i technologia” oraz “Klimat i zdrowie”.

Program Campusu podzielony został na dwie sekcje – przedpołudniową, zawierającą debaty i spotkania z ekspertami oraz popołudniową, nazwaną “festiwalową”. W jej ramach odbędą się koncerty Krzysztofa Zalewskiego, Moniki Brodki, Organka, Natalii Przybysz i Kamili Mali.

Podczas popołudniowej, “festiwalowej” część imprezy odbędą się warsztaty oraz różnego rodzaju wydarzenia specjalne, m.in spotkanie z Tomaszem Grodzkim, Gergelym Karacsonym czy Leszkiem Balcerowiczem.

Czytaj też: Campus Polska Przyszłości. Szymon Hołownia nie skorzystał z zaproszenia Rafała Trzaskowskiego


Source link

Leave a Comment