imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Było jej za gorąco, więc wyszła na spacer po… skrzydle samolotu

3ktd4uu6ik1pnb2fryodoens8vvfejos.jpg


Ukrainka z mężem i dwojgiem dzieci wracała z wakacji w Turcji. Po lądowaniu na lotnisku Boryspol w Kijowie kobieta wysiadła przez drzwi awaryjne samolotu i spacerowała po skrzydle Boeinga 737-800. Po zatrzymaniu tłumaczyła, że “było jej za gorąco” i chciała się “przewietrzyć”. Trafiła na czarną listę z dożywotnim zakazem podróżowania liniami ukraińskiego przewoźnika.

Do incydentu doszło w poniedziałek, a w następnych dniach w internecie pojawiły się nagrania dokumentujące spacer kobiety po skrzydle boeinga. 

 

Przeszła się i usiadła na skrzydle

 

Samolot Ukraine International Airlines wykonywał lot czarterowy PS6212 z lotniska Antalya w Turcji na lotnisko Kijów-Boryspol na Ukrainie.

 

ZOBACZ: Zbyt grube, by lecieć klasą biznes w Dreamlinerze. Mierzono je specjalnymi taśmami

 

Boeing 737-800 wylądował bezpiecznie i pasażerowie zaczęli opuszczać pokład. Wtedy matka dwojga dzieci przedostała się na środek samolotu i wyjście awaryjne po lewej stronie. Po czym wyszła na skrzydło, przeszła się po nim, a w końcu usiadła.

 

 


 

 

Jeden ze świadków zdarzenia powiedział, że kiedy kobieta wyszła na skrzydło przez drzwi awaryjne, jej dwoje dzieci było już poza pokładem samolotu. – Stały tuż obok mnie – wyjaśniał. – Były zaskoczone i mówiły: “to nasza mama” – dodał mężczyzna. 

 

Chciała się przewietrzyć

 

Zawiadomieni o incydencie piloci natychmiast wezwali pomoc. Na miejsce przybyła karetka, policja i straż graniczna. Kiedy kobietę udało się nakłonić, by ponownie weszła na pokład boeinga, wyjaśniała funkcjonariuszom, że było jej “za gorąco” i postanowiła “przewietrzyć się”.

 

ZOBACZ: Zażartował w samolocie, że jest zakażony koronawirusem. Stanie przed sądem

 

Po zbadaniu nietypowej pasażerki służby medyczne potwierdziły, że nie była ona odurzona ani pod wpływem narkotyków. 

 

Ukraińskie linie wpisały kobietę na czarną listę, co oznacza, że nie będzie już mogła nigdy podróżować ich samolotami. 

grz/luq/ gatechecked.com, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment