imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

#JestesmyDlaDzieci – nowy sezon. W niedzielę o godz. 13:30 w Polsat News

eu7stkmnverccm8yw49aht78safzfko4.jfif


– Nasz program wraca z nowymi odcinkami. Rozpoczniemy od podsumowań tego, co udało nam się w tych trudnych miesiącach zrobić – mówiła Agnieszka Grzegorczyk z zarządu Fundacji Polsat.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat pomaga w walce z koronawirusem. Przekazała respiratory

Pomoc w czasie pandemii

Ponad 40 milionów  złotych zostało przekazane na walkę z koronawirusem – ta pomoc trafiła do szpitali, a także do domów dziecka. – Działaliśmy z państwem, z milionami ludzi o otwartych sercach – podkreślił Bartosz Kwiatek, prowadzący program #JestesmyDlaDzieci, zapowiadając nadchodzący sezon. 

 

– Zakupiliśmy 200 tys. testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną. Do szpitali w całej Polsce trafiło 20 nowoczesnych respiratorów o wartości niemal 3 mln zł – to dar od Plusa i Fundacji Polsat. 2200 tabletów do nauki i rehabilitacji online otrzymały dzieci z domów dziecka i rodzinnych placówek wychowawczych – relacjonował dziennikarz.

 

– Dzięki zaangażowaniu gwiazd najmłodsi mogli słuchać w mediach społecznościowych Fundacji Polsat, czytanych bajek. Superbohaterowie  z Polsat Media w “Dniu Dziecka” obdarowali prezentami chore, przebywające w szpitalach dzieci. Mimo pandemicznych obostrzeń, Fundacji Polsat udało się wyremontować Odział Otolaryngologii Dziecięcej Szpitala w Rybniku – dodał Kwiatek.

 

ZOBACZ: #CzytamyDlaDzieci – Fundacja Polsat zabiera najmłodszych w bajkową podróż na Instagramie

 

– Pandemia koronawirusa bardzo pokrzyżowała plany niektórych naszych bohaterów. My, w najbliższym odcinku, który otwiera ten sezon, wracamy do nich. Warto też powiedzieć, że w tych trudnych czasach pandemii lekarze fizjoterapeuci – i w zasadzie wszyscy przedstawiciele zwodów medycznych – robili wszystko, żeby tym małym bohaterom, małym wojownikom pomóc, ratować ich zdrowie i życie – podkreślił Bartosz Kwiatek. 

 

WIDEO: #JestesmyDlaDzieci – nowy sezon programu

  

“Jest taką moją bohaterką”

Bohaterką niedzielnego programu będzie Hania, pacjentka wrocławskiej kliniki “Przylądek Nadziei”. Dziewczynka walczyła z białaczką. – Przekonałam się, że Hania jest w stanie przetrwać chyba wszystko. I że jest taką moją bohaterką – mówiła pani Joanna Tyczkowska, mama Hani. 

 

ZOBACZ: Remont w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie. Pomogła Fundacja Polsat

 

– Hania miała drugi nawrót choroby – ostrej białaczki limfoblastycznej. Był to nawrót bardzo szybki, dlatego lekarze zdecydowali, że konieczny będzie przeszczep szpiku kostnego. Na miejscu po przeszczepie – w siódmej dobie – dowiedzieliśmy się, że Hania została zakażona koronawirusem. Na wszystkich padł blady strach, właściwie nikt nie wiedział, jak w tej sytuacji organizm Hani się zachowa. Przeraziła mnie myśl, że może właściwie tego, co dokonali lekarze, to, czego dokonała Hania i to, przez co wszyscy przeszliśmy – tyle lat ciężkiego leczenia -może w tym momencie pójść na marne przez tego wirusa. To była sytuacja ekstremalna – opowiadała matka dziewczynki. – Był to taki pierwszy przypadek na świecie – na szczęście wszystko skończyło się dobrze – dodała.

“Czeka nas wiele wzruszeń i emocji”

Po wyjściu ze szpitala pojawiła się obawa przed wychodzeniem. – Siedziałyśmy troszkę w domu. Cieszyłyśmy się powrotem, towarzystwem dziadków i psa – relacjonowała pani Joanna.  Z czasem to się zmieniło. – Zaczęłyśmy wychodzić na spacery z psem i właściwie, tak pomału normalnie żyć. Wiadomo, że Hania unika skupisk ludzi. Tam, gdzie są jakieś centra handlowe, to w ogóle nie chodzi – tłumaczyła matka dziewczynki. 

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat pomogła odmienić Oddział Otolaryngologii Dziecięcej Szpitala w Rybniku

 

Program #JestesmyDlaDzieci już 6 września (niedziela) o godz. 13:30 w Polsat News. – Czeka nas wiele wzruszeń i emocji. Będziemy jeszcze bliżej tych małych bohaterów i wojowników, o których mówiłem. Będziemy pokazywać państwu, jak wielką macie moc, wspierając Fundację Polsat, chociażby wysyłając SMS o treści: POMOC pod numer 7531 – mówił Bartosz Kwiatek. 

ms/grz/Polsat News


Source link

Leave a Comment