imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Brazylia: Zapowiedziano powstanie latających taksówek. Mają działać w 2025 roku

xgx2tqj8n2ot5oocub95kvy93oc2vrxn.jpg


Brazylijski producent zapowiedział powstanie fabryki latających taksówek niedaleko Sao Paulo

W Sao Paulo może dojść do przełomu w branży transportu. Brazylijski producent samolotów chce zbudować fabrykę do produkcji latających taksówek. Według zapowiedzi elektryczne maszyny nie będą potrzebowały pasa startowego ani lądowiska. Mają przewozić do sześciu osób i być przyjazne dla środowiska.

Brazylijski producent samolotów Embraer przekazał, że planuje zbudować nową fabrykę do produkcji elektrycznych, latających taksówek. Firma ma powstać w Taubate, około 140 km od Sao Paulo. 
 

ZOBACZ: Ukraina musi przerobić samoloty. Ma patent na pociski SCALP

Jak podał, maszyny miałyby działać w 2025 roku. Latające taksówki mają być wykonane przez spółkę Eve. Mają wyglądać jak mały helikopter z miejscami dla maksymalnie sześciu pasażerów. 

  
Przelot taką taksówką ma kosztować od 50 do 100 dolarów (od 200 do 400 złotych) za osobę. Firma Eve powiedziała, że ma już zamówienia na prawie 3 tys. taksówek. 

Latające taksówki odpowiedzią na miejskie korki. Prototyp już w tym roku

Producent chce zbudować prototyp jeszcze w 2023 roku. Na razie firma pokazała plany i wizualizację modelu przyszłej taksówki. Jak podaje BBC, elektryczny śmigłowiec pionowego startu ma nie potrzebować pasa startowego ani lądowiska. Będzie mógł pokonywać duże odległości, a przy tym nie zwiększać hałasu i nie zanieczyszczać środowiska, tak jak w przypadku standardowych samolotów. 

 

 

Pojazdy mają być w 100 proc. elektryczne. 

 

ZOBACZ: USA: Na pokładzie samolotu zrobiło się zbyt gorąco. “Pasażerowie tracili przytomność”

Argumentem za powstaniem taksówek powietrznych jest zmniejszenie korków w zatłoczonych miastach. Są też rozpatrywane jako alternatywa dla transportu ładunków. Pierwsze z taksówek mają mieć pilota, jednak w późniejszych planach jest wprowadzenie pojazdów bezzałogowych. 
 

kar/dsk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment