imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Pożar hali w Zielonej Górze. Sprzeczne informacje ws. ewakuacji mieszkańców

m64v356eox8ejn3kf45ar9cdj5prh89j.png


Początkowo pojawiła się wiadomość, że prezydent Zielonej Góry ogłosił ewakuację, ale straż pożarna zaprzeczyła tej informacji.

 

“Rozpoczynamy ewakuację mieszkańców z sołectwa Przylep” – przekazał w mediach społecznościowych prezydent Janusz Kubicki.

Poinformował, że mieszkańcy zostaną przewiezieni autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji do wyznaczonych przez miejsc.

“Prosimy o szybkie przygotowanie się do ewakuacji i zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy” – podkreślił prezydent.

 

 

Prezydent poinformował, że kolejny komunikat dotyczący ewakuacji zostanie podany “jak najszybciej”.

 

“Czekamy na wyniki badania powietrza, które potwierdzą konieczność ewakuacji” – dodał.

 

Pożar hali w Zielonej Górze. Straż pożarna dementuje informacje dot. ewakuacji 

– Trwają pomiary. Wszystko po to, by określić, co się znajduje w niebezpiecznej chmurze. Nie wszystkie substancje, które są w magazynach, zostały zidentyfikowane – powiedział Lubuski Komendant Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Patryk Maruszak. 

 

 

– Podczas posiedzenia zespołu kryzysowego rozpatrywane były różne scenariusze. Chciałbym zdementować wyraźnie – na chwilę obecną decyzja o ewakuacji nie zapadła – dodał. 

 

“Nie ma decyzji o ewakuacji mieszkańców” – informował również Władysław Dajczak, wojewoda lubuski. 

 

Pożar hali w Zielonej Górze. Podstawiono autobusy

– Na ten moment mamy przygotowanych dziesięciu kierowców. Czekamy na sygnał. Na miejscu mamy cztery pojazdy, na lotnisku w Przylepie jest jeden pojazd – powiedział Robert Karwacki, prezes MZK w Zielonej Górze.

 

Dodał, że na ewakuowanych mieszkańców czekają trzy miejsca.

 

Autobusy czekające na ewakuację mieszkańcówPolsat News

Autobusy czekające na ewakuację mieszkańców

Pożar hali w Zielonej Górze. RCB rozszerzyło alert

“Uwaga! w m. Przylep (22.07) palą się substancje niebezpieczne. SMS-owe ostrzeżenia uruchomiono również w pow.: zielonogórskim, świebodzińskim, krośnieńskim, żarskim, żagańskim, nowosolskim i wschowskim” – napisało w sobotę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

 

Pożar hali z niebezpiecznymi materiałami. Do Zielonej Góry przyjechał wojewoda lubuski

Obecnie na miejscu z pożarem walczą 44 zastępy straży pożarnej i cały czas dojeżdżają kolejne. Do dyspozycji PSP są dwa samoloty gaśnicze. Według strażaków w hali znajdowało się ok. 5 tys. metrów sześciennych składowanego materiału.

 

W związku z sytuacją do Zielonej Góry udał się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. O godz. 18:30 rozpoczęło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

 

– Ogień nie jest opanowany, wciąż się rozwija, objął całą halę. Sytuacja jest dynamiczna – przekazał strażak w rozmowie z polsatnews.pl st. kpt. mgr inż. Arkadiusz Kaniak. 

 

ZOBACZ: Warszawa: Agresywny pasażer w tramwaju na Woli. Mężczyzna wybił szybę w drzwiach motorniczego

 

– Co chwilę dochodzi do wybuchów środków chemicznych zgromadzonych w środku hali – dodał kilkadziesiąt minut później na antenie Polsat News st. kpt. Kaniak. Przekazał, że płoną “substancje z bardzo szerokiego spektrum związków chemicznych“, co jest bardzo groźne. 

dsk/mbl/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment