imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Bohdan Łazuka żyje z resztek oszczędności. “Ekonomicznie jest marnie”

orbato66k8g1v482p2o5uz9sqjfhr5g8.jpg


Bohdan Łazuka podczas koncertu z okazji swoich 80. urodzin

Branża artystyczna jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Bohdan Łazuka przyznaje, że stracił kilka ciekawych propozycji i żyje z ostatków oszczędności. – Ekonomicznie jest marnie – mówi w rozmowie z “Super Expressem”.

82-letni aktor i piosenkarz – jak wszyscy jego koledzy po fachu – zmuszony był do pozostania w domu. Pandemia odebrała mu pracę.

 

– Co u mnie słychać? Nic, ponieważ nic nie robię, tak jak wszyscy, a szczególnie w mojej profesji. Jak na te czasy miałem bardzo dobre propozycje, ale się nie odbyły. Miałem mieć fajną trasę na Wybrzeżu i w trzy dni zagrać pięć występów. (…) Ekonomicznie jest marnie – opowiada “Super Expressowi”.

 

“Resztki zasobów”

 

Łazuka żyje “z resztek zasobów”. Emerytura 82-latka wynosi około 2 tys. zł miesięcznie. Oprócz tego, piosenkarz otrzymuje również tantiemy. Pieniędzy w całości nie przeznacza jednak dla siebie. Pomaga córce, która w USA musiała zamknąć swój biznes.

 

– Olga zostawiła mnie pięć lat temu i wyjechała z wnukiem na Florydę. Razem z koleżanką prowadzą tam fitness club, ale teraz jest zamknięty. I ja jakieś grosze, które zarobię z jakichś powtórek, wysyłam jej jak dobry tatuś. Kiedyś z Ameryki do nas wysyłano, a teraz odwrotnie – mówi.

 

ZOBACZ: Fundusz Wsparcia Kultury. “Kwoty zostały obniżone”

 

Piosenkarz przyznaje, że zmaga się z problemami zdrowotnymi.

 

– W kierunku lekarzy się oglądam, bo z tego nieróbstwa i wałkoństwa zaczęło mi wszystko doskwierać. Byłem u doktora, ale dowiedziałem się, że wszystko w porządku – dodaje.

ac/sgo/ se.pl, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment