imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Błąd ortograficzny w zaproszeniu dla Róży Thun. Jest reakcja dyrektora CIS

4fggkrcz6c52jes7jnwk12754v4igcvw.jpg


Europoseł opublikowała zdjęcie koperty z błędem w mediach społecznościowych

“Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć – ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. (…) Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi – napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka. Dyrektor CIS odniósł się w ten sposób do błędu ortograficznego na kopercie zaadresowanej do europosłanki Róży Thun. Zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta wysłano do “Ruży”.

Polityk w piątek wieczorem zamieściła na Twitterze zdjęcie koperty, w której Kancelaria Sejmu wysłała do niej zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Na kopercie, w imieniu europosłanki zrobiono błąd – zamiast “Róża” napisano “Ruża”.

 

ZOBACZ: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Lech Wałęsa nie skorzysta z zaproszenia

 

“Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam” – napisała europosłanka.

 

 

“Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć – ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi” – skomentował sytuację dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 

bas/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment