imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dobry terminal płatniczy – jaki wybrać? – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Terminal płatniczy to urządzenie, które umożliwia płatność bezgotówkową. Obecnie wiele osób na taką się właśnie decyduje. Przedsiębiorcy prowadzących działalność sprzedażową, czy też usługową coraz częściej więc wyposażają się w terminal. Jaki sprawdzi się najlepiej?  

Płatności bezgotówkowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wraz z postępem technologicznym, transakcje takie zapewniają nam większą wygodę oraz komfort płacenia. Nie musimy pamiętać o tym, by mieć zawsze przy sobie pieniądze. Wystarczy karta płatnicza, a obecnie często też nawet jedynie smartfon. Nie ma wątpliwości, że wraz z biegiem lat tendencja wirtualnego płacenia będzie wzrastać, szczególnie że z pewnością czeka nas jeszcze wiele usprawnień technologicznych w tym zakresie. W związku z tym, że konsumenci wybierają płatność bezgotówkową, już niemal w każdym sklepie, restauracji, czy chociażby w salonie fryzjerskim nieodłącznym elementem wyposażenia jest terminal płatniczy. Brak stworzenia możliwości płacenia kartą może generować spore straty, dlatego też warto wybrać najlepszy terminal już dziś.

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to nic innego, jak urządzenie, które daje możliwość dokonywania sprawnych transakcji bezgotówkowych. Obecnie przebiegają one najczęściej za pomocą klasycznej karty płatniczej, BLIK-iem, czy też poprzez aplikacje mobilne, czyli elektronicznie.

Decydując się na wyposażenie działalności w terminal płatniczy, należy wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników podczas jego wyboru. Dzięki temu nabędziemy urządzenie, które w pełni usatysfakcjonuje nas swą funkcjonalnością. Pierwszą cechą dobrego terminala, jest jego mobilność. Możliwość przenoszenia to bardzo duży atut, szczególnie jeśli mowa o branży gastronomicznej, czy handlowej. Istotny jest także rozmiar. Obecnie coraz rzadziej wykorzystuje się niezgrabne i ciężkie terminale. Te nowoczesne i kompaktowe są znacznie bardziej praktyczne. Nie da się ukryć, że ważna jest również cena. Warunkuje ją wiele zróżnicowanych czynników, zaczynając od zaawansowania technologicznego, a kończąc na kosztach związanych z prowizją.

Jaki rodzaj terminala płatniczego wybrać?

Na rynku wyróżniamy obecnie wiele modeli terminali, najczęściej klasyfikuje się je jednak poprzez podział na te stacjonarne oraz mobilne. Jaki więc terminal płatniczy sprawdzi się lepiej? Oczywiście ten drugi model jest bardziej nowoczesny i kompaktowy. Do jego działania wystarczy Wi-Fi lub moduł GSM z kartą SIM, a co najważniejsze, niepotrzebne są tu żadne kable. To idealny sprzęt na przykład dla restauracji dostarczających posiłki i serwującym dania na ogródku, czy też dla sprzedawców pamiątek na miejskim deptaku. Wbrew pozorom, terminal stacjonarny sprawdzi się równie dobrze, natomiast dotyczy to punktów sprzedaży stacjonarnej. Jest on tańszy od tego mobilnego i często zapewnia dostęp do większej ilości dodatkowych funkcji.

 


Source link

Leave a Comment