imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Australia. Zauważyli jaszczurkę w kurniku. Okazało się, że to krokodyl

2cxhbzbhjpatx9tg1845enfrjwi8popn.jpg


Australia. Krokodyl ukrył się w kurniku


Pewną rodzinę w Australii zaskoczył widok sporej jaszczurki w kurniku. Okazało się, że na ich posesję zakradł się krokodyl. Konieczna była interwencja strażników ds. ochrony środowiska.

O nietypowej interwencji poinformował Departament ds. Środowiska stanu Queensland w Australii. Strażnicy zostali wezwani do domu w Cape Hillsborough na wschodnim wybrzeżu kraju.

 

ZOBACZ: Australia. Policjanci przejęli ponad 250 jaszczurek. Były warte fortunę

 

Mieszkańcy zauważyli w kurniku gada. Początkowo myśleli, że to jaszczur Varanus. Po przyjeździe na miejsce przedstawiciele Departamentu ds. Środowiska zorientowali się, że mają do czynienia z krokodylem.

 

Australia. Krokodyl ukrył się w kurniku

Na szczęście wizyta niebezpiecznego zwierzęcia nie wyrządziła szkód w gospodarstwie.

 

“Wszystkie kurczaki i zwierzęta domowe mieszkające na terenie posesji zostały odnalezione” – napisał departament w komunikacie prasowym.

 

Funkcjonariusze złapali krokodyla i zapakowali go do specjalnego pojemnika. Stamtąd wyruszył do należącego do strażników ośrodka.

 

Krokodyl pozostanie pod naszą opieką, dopóki nasi funkcjonariusze nie znajdą mu nowego domu na licencjonowanej farmie lub w zoo” – wskazano.

 

Jak napisano w komunikacie Departamentu ds. Środowiska, krokodyle na tym obszarze nie są czymś niezwykłym, ale rzadko wchodzą na posesje ludzi.


lmo/ac
/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment