imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Apokalipsa głupców – Wolna Polska – Wiadomości

0dab8dc4662e868b9c5acde5ebfd3a0c


Patrzącego na tak bezmyślne zachowanie tłumu z tymi maseczkami, musi dręczyć pytanie: JAK TO MOŻLIWE???! I pytanie to będzie dręczyć tak długo, aż pojawi się wreszcie jakieś RACJONALNE WYJAŚNIENIE tego absurdu…

Pierwotnie zamierzałem dać kadr z jakiegoś filmu o wirusowej apokalipsie – samo zdjęcie – ale Siła Wyższa, przypadek, czy jak kto zwał, podsunęły mi pod nos grafikę pasującą do tematu jeszcze lepiej, mianowicie z dodanymi napisami. A konkretnie chodzi o napis „fools”.

Jesteśmy obecnie świadkami jednego z największych fenomenów ostatnich czasów. Normalnie, gdy wprowadzane przepisy są pozbawione jakiegokolwiek sensu z punktu widzenia zwykłego człowieka, to automatycznie owe przepisy stają się przepisami martwymi. Z maseczkami jest jednak inaczej. Tutaj nie tylko 95% ludzi pokornie się do tych idiotyzmów dostosowało, to na dodatek jeszcze swoją nadgorliwością PRZEKROCZYLI coś, co już samo w sobie jest skrajną groteską (o tym tutaj (1) https://www.minds.com/media/1098961780771721216 oraz (2) tutaj: https://www.minds.com/media/1098171701579431936].

W takiej sytuacji musi człowieka dręczyć pytanie, JAK TO MOŻLIWE??? I pytanie to będzie dręczyć tak długo, aż pojawi się wreszcie jakieś racjonalne wytłumaczenie. Podejmę się tej próby. Są cztery główne przyczyny:

1. Część osób to po prostu lubi (zwłaszcza dzieci i młodzież). Pozwala im się to poczuć jak w filmie apokaliptycznym, wiecie: „Coś się dzieje! Jest akcja! (a na dodatek tak fajnie w tym wyglądam – tak trochę jak ninja”). Realizm że jest jak w filmie zwiększają siejące psychozę strachu TVP-is i TVN. Ale nawet ludzie którzy nie mają telewizji są w jakimś stopniu narażeni. Np. u mnie Youtube podrzucił mi w polecanych jakiś film z Willem Smithem o wirusowej apokakalipsie, mimo że wtedy jeszcze nie szukałem na YT jakichkolwiek informacji o jakimkolwiek wirusie, tak więc to nie algorytmy zadziałały na podstawie moich zainteresowań, lecz ewidentnie była to ingerencja pracowników YT). Można by pomyśleć „film fabularny się nie liczy – bo przecież wiadomo że to fikcja”. Jednak w praktyce nie tylko się liczy, co wręcz na dodatek ma większy wpływ na kształtowanie ludzkich zachowań niż argumenty logiczne, gdyż film fabularny pobudza wyobraźnię i wyzwala emocje, a to one właśnie, w znacznie większym stopniu niż logika, są kluczowe w sterowaniu psychiką (już w przypadku jednostki, a przy masach ludzkich szczególnie).

2. Nieświadomość (a) Część ludzi zdaje się żyć w przeświadczeniu, że powietrze na dworze jest mocno przesiąknięte wirusem i te maseczki im tego wirusa odfiltrowują.

3. Ponownie nieświadomość (b) Nieuzasadniony strach przed mandatem. TVP-is i TVN ogląda bardzo dużo osób. A jaka część społeczeństwa wejdzie na oficjalną stronę rządu? Nie więcej pewnie niż promil społeczeństwa czy wręcz ułamki promila. Wobec tego większość nosi te maski również wtedy gdy NIE MUSI. A sytuacje wtedy gdy nie muszą, stanowią większość przypadków noszenia przez ludzi niż sytuacje wtedy gdy muszą.

4. Gdy połączymy liczbę wszystkich tych ludzi, którzy noszą maski z któregoś z trzech powyższych powodów to powstaje ogromna liczba, powstaje wtedy zdecydowana większość społeczeństwa. A co jest czwartą grupą ludzi noszących maskę? Czwartą grupę ludzi noszącą maskę jest ta, która robi tak pod wpływem trzech wyżej wymienionych: stadna natura człowieka bierze górę nad logiką, tak że skoro ogromna większość społeczeństwa, suma trzech grup, nosi maskę, to i oni – grupa czwarta – też ją zakładają.

PS. Kwestia maseczek jest nie tylko jak by się wydawało śmieszna. O jej dużym znaczeniu w innym moim wpisie, pt.: „Maseczki narzędziem przejęcia psychiki!”, który jest TUTAJ: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/maseczka-jako-narzedzie-do-zawladniecia-psychika-2020-04 


Source link

Leave a Comment