imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Aleksandra Dulkiewicz zaskoczyła na scenie. “Jest w moim życiu ktoś bardzo ważny”

aavaay5e1v6s5tmkvm2t17ppopcp1wtc.jpg


Jak wynika sondażu exit poll przygotowanego przez Ipsos dla Telewizji Polsat, TVN i TVP, Aleksandra Dulkiewicz z wynikiem 62,3 proc. wygrywa w wyborach na prezydenta Gdańska. Kandydatka popierana przez Koalicję Obywatelską i stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska, została wybrana na kolejną kadencję.

– Jest kilka osób, którym w szczególny sposób chcę podziękować – mówiła Dulkiewicz podczas niedzielnego wieczoru wyborczego. Polityczka zapraszała na scenę bliskie jej osoby.

 

Od dwóch lat jest w moim życiu ktoś bardzo, bardzo ważny. Jakub, zapraszam, chodź tutaj – powiedziała w pewnym momencie.

 

ZOBACZ: Ile województw dla KO i PiS? Wyborcza mapa Polski może się jeszcze zmienić

 

Polityczka przywitała się z partnerem, który wszedł na scenę, następnie kontynuowała podziękowania: – Przeżył naszą pierwszą wspólną kampanię. Z kolejną będzie już będzie łatwiej, wiesz?

 

– Damy radę – odpowiedział jej mężczyzna.

 

Wideo: Prezydent Gdańska w uścisku z partnerem. “Jest w moim życiu ktoś bardzo ważny”

 

Dulkiewicz i jej partner nie pojawiali się do tej pory na oficjalnych wydarzeniach.

Wybory samorządowe 2024. Wyniki exit poll w Gdańsku

W tegorocznych wyborach na prezydenta Gdańska drugie miejsce z poparciem 12,2 proc. zdobył kandydat Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rakowski – wynika z badania exit poll.

 

Trzecie miejsce z wynikiem 6,6 proc. zajął Andrzej Pecka, reprezentujący komitet Wspólna Gdańska Droga 2050.

 

Aleksandra Dulkiewicz w samorządzie działa od 14 lat. Wtedy po raz pierwszy została miejską radną. Drugą kadencję w tej roli zapewniła sobie również cztery lata później. 

 

W 2017 roku została zastępcą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dwa lata później, po zabójstwie polityka zaczęła pełnić obowiązki włodarza miasta.

 

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment