Dwa gole Grzegorza Krychowiaka! Polak bohaterem swojego klubu

Grzegorz Krychowiak strzelił oba gole w wygranym przez Abha Club meczu z Al Fateh

Grzegorz Krychowiak, 100-krotny reprezentant Polski, rozegrał znakomity mecz w lidze saudyjskiej. Pomocnik Abha Club strzelił dwa gole w wygranym 2:1 spotkaniu z Al Fateh.

Abha, która przed 27. kolejką plasowała się na przedostatnim miejscu w tabeli ROSHN Saudi League, wyszła na prowadzenie już w 6. minucie spotkania, po tym, jak Krychowiak zamienił na gola podanie Fahada Jumayaha. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron podopieczni trenera Slavena Bilicia doprowadzili do wyrównania. W 54. minucie podawał Tawfiq Buhumaid, a gola na 1:1 strzelił były zawodnik Barcelony, Cristian Tello.

Piłkarze Abha Club nie podłamali się jednak i już trzy minuty później po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie, a drugą bramkę zdobył Grzegorz Krychowiak, któremu dogrywał tym razem Meshal Al Mutairi. Dla 100-krotnego reprezentanta Polski było to już szóste trafienie w bieżącym sezonie ligi saudyjskiej. Ponadto ma on na koncie także jedną asystę.

Po zwycięstwie nad Al Fateh klub Krychowiaka wydostał się ze strefy spadkowej. Abha po 27 kolejkach ma na koncie 25 punktów i zajmuje 15. miejsce w 18-zespołowej ROSHN Saudi League.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.