imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

19-latek w samolocie “dziwnie się zachowywał”. Załoga musiała go związać

z3usw8hnj23mh9ht2zdoaw5eu4gn3ka2.png


Na pokładzie samolotu lecącego do Seulu 19-letni Koreańczyk w trakcie lotu próbował otworzyć drzwi maszyny. Wcześniej młody mężczyzna “dziwnie się zachowywał” i jak skarżył się, że czuje “ucisk” w klatce piersiowej. Personelowi pokładowemu udało się go powstrzymać.

“Do zdarzenia doszło podczas nocnego lotu z Cebu na Filipinach do Seulu w Korei Południowej” – poinformowała stacja CNN.

 

Jak przekazały linie Jeju Airlines, pasażer po około godzinie lotu “dziwnie się zachowywał”, więc został przeniesiony do pierwszego rzędu, blisko drzwi wyjściowych, gdzie personel mógł go obserwować.

Pasażer “dziwnie się zachowywał”. Próbował otworzyć drzwi w trakcie lotu

Po zmianie fotela, mężczyzna nagle podbiegł do drzwi awaryjnych i próbował je otworzyć, ale został “natychmiast obezwładniony przez załogę, która użyła liny i opasek, aby utrzymać go pod kontrolą przez resztę lotu” – poinformowały linie lotnicze.

 

ZOBACZ: USA: Kobieta próbowała otworzyć drzwi samolotu w trakcie lotu. “Jezus mi kazał”

 

“Drzwi pozostały zamknięte, samolot nieuszkodzony, a żaden ze 180 pasażerów na pokładzie nie ucierpiał” – dodały Jeju Airlines.

 

Po wylądowaniu na lotnisku Incheon w Seulu o godz. 7.30 w poniedziałek pasażer został przekazany policji. – Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę na przesłuchanie, jednak ten, jak dotąd, nie przedstawił motywu swoich działań – przekazała policja lotniska Incheon.

 

To nie pierwszy taki incydent

Choć tym razem niebezpieczna sytuacja zakończyła się szczęśliwie, to poniedziałkowy incydent miał miejsce zaledwie miesiąc po tym, jak ktoś faktycznie otworzył drzwi samolotu koreańskiego przewoźnika.

 

Jak przypomina CNN, w maju około 30-letniemu mężczyźnie udało się otworzyć drzwi awaryjne samolotu linii Asian Airlines tuż przed lądowaniem w Daegu. Z kolei w 2016 roku załoga linii Jin Air, powiązanych z Korean Air, została zmuszona do zawrócenia samolotu po 40 minutach lotu po tym, jak odkryła, że jedne z drzwi maszyny nie były całkowicie zamknięte.

msm/kg/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment