imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Piotr Gliński zaapelował do Donalda Tuska. “Mam nadzieję, że w końcu mi odpowie”

sf7jcpbz4sebuv5665v4esdg93f931jc.png


We wtorkowym “Gościu Wydarzeń” Bogdan Rymanowski rozmawiał z wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim.

– Joachim Brudziński jest doskonałym kandydatem, doświadczonym. Odnosił sukcesy w kampaniach politycznych. To jest dobry wybór – powiedział Gliński.

 

– To jest symbol – powiedział minister o wyborze miejsca na konwencję PiS. – Donald Tusk sprawie wrażenie człowieka sfrustrowanego. Takiego nieszczęśnika, który próbuje pobudzać złe emocje za pomocą mowy nienawiści zachęcać do aktywności i wyborców swoich wyborców – powiedział Gliński, odnosząc się do słów szefa PO.

 

Wicepremier nawiązał także do sprawy organizacji w Łodzi wystawy Expo International. – Robiliśmy lobbing na całym świecie. Niemcy by zrobić na złość PiS-owi głosowali przeciwko. Tusk nie chciał zadzwonić do Angeli Merkel. Gdy przegraliśmy głosowanie, prezydent Zdanowska płakała, a wiceprezydent miasta użył słów mocnych – powiedział Gliński.

 

– Tusk nie chciał pomóc swojemu krajowi, nie chciał pomóc Łodzi, o która teraz tak się martwi – dodał minister. – Trzeba mówić, jak człowiek, który ma aspiracje do odpowiedzialności za Polskę, zachowywał się w kwestiach, które go sprawdzały – stwierdził.

 

Na uwagę Bogdana Rymanowskiego, jak na te słowa zareaguje Donald Tusk, Gliński powiedział: “Mam nadzieję, że wreszcie odpowie”. – Pierwszy premier na świecie, który porzucił swój kraj – mówił wicepremier o szefie PO.

 

Piotr Gliński został zapytany także o odzyskanie dzieł sztuki utraconych w czasie wojny. – Zwracanie dzieł sztuki a odszkodowania za zbrodnie, to dwie rożne sprawy. Tutaj dobrej woli trudno się doszukiwać. Prędzej czy później uzyskamy odszkodowania – powiedział minister.

 

Drugim gościem Bogdana Rymanowskiego będzie mer Lwowa Andrij Sadowy.

 

Wcześniejsze odcinki “Gościa Wydarzeń” do obejrzenia tutaj. 

kg/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment