imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Zamówił laptopa w sieci. Dostał dwa opakowania płatków śniadaniowych

fob4yrc8k5ag1n8wcfpqf495n2i31tgb.jpg


Mieszkaniec Wielkiej Brytanii kupił na Amazonie nowego laptopa. Po odebraniu przesyłki od kuriera od razu wydała mu się ona podejrzanie lekka. Kiedy 40-latek zajrzał do środka, jego oczom ukazały się dwa pudełka płatków śniadaniowych.

Adam Yearsley z Manchesteru kupił laptopa marki HP na platformie Amazon za 500 funtów (ok. 2,5 tys. zł). Mężczyznę czekała jednak niemiła niespodzianka. Okazało się, że zamiast wymarzonego komputera, sprzedawca wysłał mu płatki śniadaniowe.

 

– Odebrałem zamówienie od kuriera po południu, tuż przed wyjściem do pracy na nocną zmianę. Paczka od razu wydała mi się za lekka, postanowiłem ją otworzyć – opisał w rozmowie z BBC 40-latek pracujący w szpitalu jako asystent.

Kupił laptopa w sieci. W paczce były płatki śniadaniowe

Brytyjczyk przez chwilę myślał, że omyłkowo odebrał zamówienie swojej partnerki. Po sprawdzeniu nazwiska na przesyłce dotarło jednak do niego, że został oszukany. Sprzedawca miał skleić dwa opakowania płatków w taki sposób, aby przypominały kształtem laptopa.

 

Byłem przygnębiony i zacząłem zastanawiać się, czy warto zamawiać cokolwiek przez internet. Pomyślałem, że chyba lepiej jednak pójść do sklepu i zobaczyć na własne oczy, za co się płaci – powiedział.

 

40-latek zgłosił się do obsługi Amazona. Firma wydała oświadczenie

Brytyjczyk nie chciał zostawiać sprawy w ten sposób i złożył zawiadomienie na policji. Zgłosił się także do obsługi sklepu internetowego.

 

ZOBACZ: Zatrudnili się w Amazonie, żeby ukraść Zeldę przed premierą. Udało się

 

Amazon był dość niechętny do zwrotu pieniędzy. Powiedzieli mi, że to zajmie dużo czasu i że muszę wysłać paczkę i wysłać im pokwitowanie, samemu pokrywając koszty wysyłki w wysokości 7,40 funtów (ok. 38 zł – przyp. red.) – stwierdził Adam Yearsley.

 

Rzecznik firmy potwierdził, że sprawa została ostatecznie rozwiązana. “Skontaktowaliśmy się bezpośrednio z klientem, przeprosiliśmy za niedogodności i zwróciliśmy mu pełną kwotę” – poinformował Amazon w komunikacie prasowym.

jkm/ac/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment