WTA w Dubaju: Iga Świątek – Elina Switolina. Relacja live i wynik na żywo

W trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju Iga Świątek zmierzy się z Eliną Switoliną. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Elina Switolina w pierwszej rundzie dubajskiego turnieju pokonała swoją rodaczkę Anhelinę Kalininę 2:0. W pierwszym secie wyżej notowana Switolina nie miała problemów – wygrała 6:3. O wyniku drugiej części meczu zadecydował tie-break, bo Ukrainki grały równo, gem za gem. Co ciekawe Kalinina prowadziła 6:5 i miała szansę na wygranie seta, ale Switolina wyrównała, doprowadzając do tie-break’a, którego wygrała 7:6 (9-7).

W drugiej rundzie zmierzyła się z Tatjaną Marią. Ukrainka w pierwszym secie od remisu 2:2 zdobyła trzy gemy z rzędu, oddała jednego i finalnie zakończyła partię rezultatem 6:3. Drugą odsłonę meczu Switolina rozpoczęła od przegranego serwisu, ale potem udało jej się zwyciężyć dwa gemy (3:1) i już tej przewagi nie straciła. Wygrała seta 6:3 i całe spotkanie 2:0.

Świątek rywalizację w Dubaju rozpoczęła od drugiej rundy (w pierwszej miała wolny los), w której w dwóch setach Amerykankę Sloane Stephens. W pierwszym secie od stanu 1:1 do 4:4 obie zawodniczki przegrywały swoje serwisy. W dziewiątym gemie Świątek udało się przełamać niemoc i udanie serwować. Polka wygrała jeszcze jednego gema i całą partię 6:4. Drugi set miał identyczny przebieg – dopiero od remisu 4:4 Świątek wygrała dwa gemy z rzędu i zwyciężyła 6:4.

Najlepsza rakieta świata mierzyła się ze Switoliną dwukrotnie – pierwszy raz w Rzymie w 2021 roku. Wówczas na kortach ziemnych wygrała Świątek. Dwa lata później Ukrainka zrewanżowała się Polce, eliminując ją z Wimbledonu.

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek – Elina Switolina na Polsatsport.pl. Początek nie przed godz. 16:00.