imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wrzucił 100 tys. do puszki WOŚP. To znany youtuber

xdh8dine8hcrrk5umz66qygy1rzk12zs.jpgW Krakowie podczas 32. Finału WOŚP darczyńca wrzucił do puszek 100 tys. zł. Wolontariusze, którzy przyjmowali pieniądze, zaskoczeni sytuacją nie zapytali o imię starszego mężczyzny. Jak się okazało, był nim – specjalnie ucharakteryzowany – znany youtuber Budda.

Jeszcze w południe inicjator WOŚP Jurek Owsiak informował, że do puszki w Krakowie wrzucono 100 tys. zł. – W Krakowie była puszka, w której było jednorazowo 100 tys. złotych. Jednorazowo ktoś tyle wrzucił do puszki – mówił.

Kraków: Darczyńca wrzucił do puszek 100 tys. zł

Szefowa krakowskiego sztabu WOŚP Edyta Biel w rozmowie z PAP mówiła, że kwotę przekazano na Rynku Głównym, a gotówki było tak dużo, że potrzebne były dwie puszki.

 

– Powiedział, że zbierał pieniądze przez trzy lata, aby uzbierać okrągłą sumę. Zaczął wkładać po stówkach do jednej puszki. Pieniądze nie zmieściły się, więc potrzebna była druga puszka – mówiła. Wolontariuszki, które przyjmowały pieniądze były tak zaskoczone sytuacją, że nie zapytały o imię darczyńcy.

32. Finał WOŚP. Znany youtuber pokazał kulisy akcji 

Jak się okazuje, 100 tys. na rzecz WOŚP przekazał w ten sposób znany youtuber Budda. O szczegółach akcji opowiedział w nagraniu opublikowanym jeszcze w niedzielę. – W związku z tym, że już kilka razy w historii tego kanału coś się faktycznie działo, to wolontariusze wiedzą, że można się nas spodziewać, więc postanowiłem przyodziać kamuflaż – wyjaśniał.

Youtuber na nagraniu pokazał, jak przebiegało przygotowanie do akcji i jego “metamorfoza”. Budda, by wyglądać na starszego mężczyznę miał na twarzy zestaw protetyków silikonowych, sztuczne brwi i wąsy

Budda pokazał również przekazanie pieniędzy na rzecz WOŚP. – Przygotowywałem się do tego przez kilka lat i chciałbym do pani puszki przekazać większą kwotę – powiedział do wolontariuszy, którzy nie ukrywali zaskoczenia.

Nagranie z akcji do tej pory odtworzono ponad 500 tys. razy, zbiera także setki komentarzy. “Człowiek o wielkim majątku, a sercu jeszcze większym” – napisał jeden z internautów. “Jesteś aniołem w ludzkiej skórze. Mało tego motywujesz pozytywnie, by inni ludzie też mieli ochotę pomagać” – dodał drugi.  


anw
/ polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment