imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wrocław. Ranny kot ukrył się pod tramwajem. Na kilkadziesiąt minut wstrzymano ruch

cg25jfa57ii1ybh181nmp9mdhm5o451q.png


Kot schował się pod tramwajem we Wrocławiu. Wstrzymano ruch

Ranny kot wstrzymał ruch tramwajowy na czterech liniach MPK we Wrocławiu – podaje Gazeta Wrocławska. Ranny zwierzak ukrył się w podwoziu jednego z tramwajów przy al. Hallera – po kilkudziesięciu minutach udało się go wydostać, niestety był w ciężkim stanie.

Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek rano – pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt TOZ we Wrocławiu, zostali poinformowani o rannym kocie, który błąkał się po ulicach Wrocławia w okolicy al. Hallera.

 

ZOBACZ: Myślenice. Nieznany sprawca zastrzelił psa podczas rodzinnej wycieczki

 

Gdy na miejsce przyjechali pracownicy schroniska, okazało się, że schwytanie kota będzie trudniejsze, niż można się spodziewać – zwierzę zaczęło uciekać i po chwili ukryło się w podwoziu jednego z tramwajów wrocławskiego MPK. 

 

 

Kot ukrył się pod tramwajem. Wstrzymano ruch

Kot zaszył się w kryjówce, a pracownicy schroniska nie mieli możliwości wydostania go – gdyby tramwaj ruszył, zwierzę najpewniej doznałoby poważnych obrażeń lub nawet zginęło.

 

W związku z akcją ratunkową konieczne było wstrzymanie ruchu, jak podaje Gazeta Wrocławska, w sumie na czterech liniach. Wrocławskie MPK zorganizowało dla pasażerów objazdy i autobusy zastępcze.

Kot trafił na stół chirurgiczny

Akcja wydobywania kota spod tramwaju trwała kilkadziesiąt minut. W rozmowie z polsatnews.pl pracownica schroniska TOZ przekazała, że zwierzę było w bardzo złym stanie i od razu trafiło na stół chirurgiczny.

 

Weterynarze z uwagi na poważne obrażenia łapki, w tym liczne złamania zdecydowali o jej amputacji. Kot dochodzi obecnie do zdrowia pod okiem specjalistów.

 

 

mst/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment