imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Izraelu. Ekskluzywny hotel miał być schronem Hamasu

ednpoyv9b9w5x8zn3gxf5d3zr6kmkvu8.jpg


Hotel Blue Beach w Strefie Gazy. W pobliżu odkryto tunele


Luksusowy hotel w Strefie Gazy miał być schronem członków Hamasu – donosi izraelski portal. Na terenie obiektu było siedem szybów prowadzących do tuneli i rozległy skład broni. Opublikowano zdjęcia, która mają być dowodem odkrycia.

Hotel z basenem Blue Beach w Strefie Gazy był schronieniem dla członków Hamasu – donosi portal Ynet, cytując Siły Obronne Izraela. Pod obiektem wojsko izraelskie odkryło siedem szybów prowadzących do tuneli, w których przebywali członkowie Hamasu. 

 

Na swojej stronie internetowej hotel określa się jako “najlepsza atrakcja turystyczna i miejsce rozrywki w Strefie Gazy”.

Skład broni i podziemne tunele pod hotelem 

Według informacji podanych przez wojsko tunele i pomieszczenia mieszkalne wykorzystywał Hamas do planowania i przeprowadzania ataków na żołnierzy w trwającej od października wojnie. Ponadto siły izraelskie znalazły rozległy skład broni, m.in. karabinów AK-47, materiałów wybuchowych i dronów.

 

ZOBACZ: Hezbollah grozi Izraelowi. “Historyczna szansa wyzwolenia ziemi Libanu”

 

W budynkach hotelowych, w których mieściły się 162 pokoje, przygotowano stanowiska strzeleckie dla broni przeciwpancernej i lekkiej wykorzystywanej przeciwko izraelskim żołnierzom – podało wojsko, opatrując relację zdjęciami. W budynkach odkryto przygotowane do użycia wyrzutnie rakiet i miny-pułapki.

Poważne straty i zniszczenia w Strefie Gazy

Od początku października prawie 70 proc. z 439 tys. domów i około połowa wszystkich budynków w Strefie została uszkodzona lub zniszczona w wyniku izraelskich bombardowań.

 

W połowie grudnia amerykański wywiad szacował, że Izrael zrzucił na palestyńskie terytorium 29 tys. bomb i pocisków. Większej części infrastruktury wodnej, elektrycznej, komunikacyjnej i zdrowotnej w Strefie nie da się już naprawić.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment