imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna Rosja-Ukraina. Członkini OBWE zginęła w ostrzale Charkowa

000EOD2EM4RI9QWD-C429.jpg


OBWE poinformowała, że we wtorek podczas ostrzału Charkowa zginął członek specjalnej misji obserwacyjnej Ukrainy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.  

Z oświadczenia dowiadujemy się, że Maryna Fenina zginęła “podczas zdobywania zapasów dla swojej rodziny w mieście, które stało się strefą wojny“.

“Okupanci zaatakowali szpital wojskowy w Charkowie. Wywiązała się potyczka między najeźdźcami a obrońcami Ukrainy” – napisano na Telegramie ukraińskiego parlamentu. 

Dowódca policji obwodu charkowskiego Wołodymyr Tymoszko powiedział portalowi Suspilne, że wokół szpitala trwały w nocy walki, ale nie ma strat wśród ukraińskich żołnierzy. – Na razie sytuacja wokół szpitala jest pod kontrolą, wzmocniono ochronę – dodał.

Atak wojsk rosyjskich na Charków miał również miejsce we wtorek. W tym ostrzale zginęło co najmniej 10 osób, a ponad 35 zostało rannych – poinformował doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko.

Rosjanie ostrzelali centrum Charkowa. Na głównym placu miasta, w pobliżu siedziby władz obwodowych, doszło do wielkiego wybuchu.

Na nagraniach widać wielki wybuch na placu Swobody, niedaleko siedziby obwodowej administracji. W chwili eksplozji na skrzyżowaniu było dużo samochodów i ludzi.

W centrum Charkowa wybuchają rakiety – poinformował we wtorek rano doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko. “Na moim kochanym centralnym placu Swobody w Charkowie wybuchają rakiety! Serce pęka” – napisał w Telegramie Heraszczenko. Na nagraniach widać skutki uderzenia – uszkodzone budynki, zniszczone samochody.

Pociski trafiły m.in. w siedzibę władz obwodowych, filharmonię i osiedle.

Szaleni ‘wyzwoliciele’ już nawet nie kryją, że ich naloty przeprowadzane są na cywilów. Teraz wróg cynicznie i demonstracyjnie odpala rakiety na centrum Charkowa” – napisano w komunikacie ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.


INTERIA.PL/Reuters
Source link

Leave a Comment