imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka Brytania. Premier: 24 sierpnia Rosja zaatakowała statek handlowy na Morzu Czarnym

u63jmgnp14xvt4ryr2wso9o3xhwz5chz.jpg


Zdj. ilustracyjne/ Rosyjski okręt wojskowy

– Rosja zaatakowała 24 sierpnia pociskami rakietowymi cywilny statek towarowy na Morzu Czarnym – obwieścił brytyjski premier Rishi Sunak. Dodał, że atak został udaremniony przez ukraińską obronę powietrzną. Wielka Brytania i USA ostrzegały, że Rosja może rozszerzyć ataki na cywilną żeglugę na Morzu Czarnym.

– Dzięki odtajnionym informacjom wywiadowczym wiemy, że rosyjskie wojsko wycelowało wiele pocisków rakietowych w cywilny statek towarowy na Morzu Czarnym w dniu 24 sierpnia – powiedział Rishi Sunak w Izbie Gmin podczas składania posłom informacji na temat szczytu G20 w New Delhi.

 

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych sprecyzowało, że celem ataku był zacumowany w porcie frachtowiec pływający pod banderą Liberii, zaś ostrzelany został przez okręt rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

“Putin próbuje wygrać wojnę, której nie może wygrać”

Do ataku użyte zostały m.in. dwa pociski rakietowe Kalibr, ale żaden z pocisków nie uderzył w cel, gdyż zostały zestrzelone przez ukraińską obronę powietrzną.

 

ZOBACZ: Morze Czarne: Zderzenie rosyjskiego myśliwca z amerykańskim dronem. Ujawniono nagrania

 

Putin próbuje wygrać wojnę, której nie może wygrać. Atakując statki towarowe i ukraińską infrastrukturę, Rosja wyrządza krzywdę reszcie świata – przekazał szef dyplomacji James Cleverly.

 

Wielka Brytania i Stany Zjednoczone ostrzegały, że po wycofaniu się Rosji z Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej może ona rozszerzyć ataki na cywilną żeglugę na Morzu Czarnym.

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment