imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka Brytania: Młoda nauczycielka nie doszła na spotkanie. Została zamordowana

000D6RV63MVJ51PK-C411.jpg


Sabina Nessa wyszła z domu w ostatni piątek, 17 września około godziny 20.30. Wg. informatorów “Daily Mail” szła na pierwszą randkę z mężczyzną poznanym przez portal randkowy. Na spotkanie jednak nigdy nie dotarła. 

Policja poinformowała, że 28-letnia nauczycielka została zaatakowana w Londynie w piątek w drodze do baru. Ciało kobiety znalazł przypadkowy przechodzień w sobotę przy Kidbrooke Park Road w Londynie. Policja zastosowała wobec niego areszt, ale po przesłuchaniu został wypuszczony. W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok, jednak nie przyniosła ona rozstrzygnięcia w kwestii przyczyny zgonu. 

Sabina Nessa zamordowana została wczesnym wieczorem, gdy w parku było wielu spacerowiczów. Funkcjonariusze zaapelowali do osób, które mogły znajdować się w okolicy w chwili zdarzenia. Policja prosi także o udostępnienie zapisu z kamer samochodowych. 

Moją miłość i modlitwy kieruję do wszystkich, którzy znali Sabinę” – napisała członkini Partii Pracy Zarah Sultana.

Brytyjczycy są w szoku. Na ulicach rozdawane są ulotki z apelem o zachowanie ostrożności po zmroku i unikanie niedoświetlonych miejsc. 

Sprawa śmierci Sabiny przypomina tragiczną historię Sary Everard. Kobieta zaginęła, a następnie jej ciało odnaleziono w lesie. O dokonanie zbrodni oskarżono policjanta. Morderstwo to stało się powodem wznowienia debaty publicznej w kwestii bezpieczeństwa kobiet oraz ich komfortu.

Czytaj więcej na polsatnews.pl: “Napisz, jak będziesz w domu”. Czego uczy nas sprawa morderstwa Everard?
Source link

Leave a Comment