imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wiceminister o swojej koleżance z resortu: ona nie ma odpowiedniej wiedzy na temat Polskiego Ładu

wg2up62ai25p72ts5hyhgtyzcmdumg48.png


W poniedziałek przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy podatkowej, będącej elementem Polskiego Ładu, został skierowany do konsultacji publicznych. Projekt MF przewiduje m.in., że przedsiębiorcy będą płacić składkę zdrowotną na takim samym poziomie jak pracownicy. Nie będzie też możliwości odliczenia składki od podatku.

Krytyka ze strony wiceminister

Do rozwiązań proponowanych w Polskim Ładzie odniosła się we wtorek w TVN24 wiceminister rozwoju Anna Kornecka z Porozumienia. 

 

– Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, “tylko dla określonej grupy przedsiębiorców”. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody – powiedziała Kornecka. 

 

ZOBACZ: Rozmowy premiera z ministrami. Piotr Müller: projekty Polskiego Ładu najpóźniej we wrześniu

 

Jej zdaniem, teza o tym, że 90 proc. Polaków zyska na podwyższeniu podatków dla przedsiębiorców jest nieprawdziwa. – Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet podatnicy ci najmniejsi, którzy rozliczają się kartą podatkową, oni też na tych rozwiązaniach tracą. Tracą bardzo wiele, bo to nie jest 50-100 zł miesięcznie, To są bardzo często kwoty w tysiącach złotych – powiedziała.

 

Według wiceminister, proponowane rozwiązania mogą szkodzić dużej liczbie Polaków. – Najważniejsze jest, żeby nie podwyższać podatków w najtrudniejszym gospodarczo momencie w naszym kraju. Dlatego protestujemy, dlatego zapowiadamy, że takich rozwiązań w takim kształcie nie poprzemy – podkreśliła Kornecka.

 

Wiceminister nie wykluczyła wyjścia Porozumienia z koalicji w ramach protestu przeciwko podwyższaniu podatków.

“Nie ma odpowiedniej wiedzy”

O jej wypowiedzi dyskutowali goście “Debaty Dnia” w Polsat News. 

 

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk powiedziała, że nie zgadza się z wypowiedzią wiceminister Anny Kornackiej. Przypomniała, że Kornecka w resorcie odpowiedzialna jest za projekty związane m.in z mieszkalnictwem i “nie ma odpowiedniej wiedzy na temat Polskiego Ładu”.

 

ZOBACZ: Polski Ład. Posłanka Lewicy Paulina Matysiak: trzeba się cieszyć z niektórych jego rozwiązań

 

– Przykro mi to niestety mówić, ale jest to prawda. Moja koleżanka z ministerstwa rozwoju, pracy i technologii, pani minister Kornecka nie ma odpowiedniej wiedzy w zakresie Polskiego Ładu – stwierdziła.

 

– Pani nie dość, że krytykuje publicznie swoją koleżankę z gabinetu obok, to jeszcze przed chwilą skrytykowała swojego przełożonego, powiedziała pani, że się z nim nie zgadza – skomentował jej słowa Tomasz Trela.

 

– Wyraziłam inne, odrębne zdanie na temat Polskiego Ładu. Mam do tego prawo – odpowiedziała Semeniuk. Dodała też, że jej przełożonym jest bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki.

 

– To jest dość ciekawa konstrukcja. Telewidzowie mogą sobie zaobserwować, co tam się dzieje w tej popękanej prawicy – podsumował Trela.

dk/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment