imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

W pół drogi do związków partnerskich? „Dziennik Gazeta Prawna”: PiS przygotowuje ustawę

au6

Strona główna > Polska > W pół drogi do związków partnerskich? „Dziennik Gazeta Prawna”: PiS przygotowuje ustawę W pół drogi do związków partnerskich? „Dziennik Gazeta Prawna”: PiS przygotowuje ustawę AdRo203 Polska 0

Chociaż Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zalegalizować związków partnerskich, to politycy formacji pracują nad pewnymi ułatwieniami i obowiązkami dla osób w niesformalizowanych układach. Mają one dotyczyć zarówno par dwupłciowych jak i… jednopłciowych – wynika z doniesień „Dziennika Gazety Prawnej”.

W gazecie zwrócono uwagę na ustawę dotyczącą jawności majątkowej polityków – poszerzono w niej listę osób, które mają obowiązek ujawnić zarobki. Obecnie na liście są także pozostający z politykiem „we wspólnym pożyciu”.

Tymczasem, jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”, Sąd Najwyższy uznał on, że chodzi o relacje, w których występują więzi emocjonalne. Co więcej, w oparciu o zapisy Kodeksu karnego SN uznał, że odmienność płci nie stanowi koniecznego warunku potrzebnego do uznania osób za pozostające „we wspólnym pożyciu”.

W tym kontekście „DGP” przytoczyła sprawę partnera Roberta Biedronia, który także jest politykiem Wiosny. Gdyby obaj homoseksualiści dostali się do Sejmu, musieliby w oświadczeniach majątkowych uwzględniać zeznania partnera. Zdaniem Krzysztofa Śmiszka to dyskryminacja, gdyż w niektórych, korzystnych dla państwa sytuacjach, partner jest dostrzegany, zaś np. w kwestii dziedziczenia – nie.

Jak podaje „DGP”, pojawiają się jednak ułatwienia dotyczące niesformalizowanych związków. Od września lekarz żyjący w taki sposób może wypisać swojemu partnerowi lek w ramach recepty „pro familiae”.

Źródło: rmf24.pl

MWł

Za: https://www.pch24.pl/w-pol-drogi-do-zwiazkow-partnerskich–dziennik-gazeta-prawna–pis-przygotowuje-ustawe,71087,i.html

26.09.2019

AdRo203 III RPPartia interesów SyjonistycznychPiSsodomizacja Polaków
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment