imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Ukończono pierwszy na świecie projekt pływającej elektrowni wiatrowej na pełnym morzu połączony z gospodarką morską z modułem przybrzeżnym Offshore Tribune Shanghai Electric

Equipped_Shanghai_Electric_s_Offshore_Tribune_World_s_First_Deep_Sea_Floating_Wind.jpg


SZANGHAJ, 3 listopada 2023 r. /PRNewswire/ – W Chinach zakończono pierwszy na świecie projekt morskiej energii odnawialnej, który łączy w sobie głębinową pływającą energię wiatrową i akwakulturę. Jest to znaczący krok naprzód dla chińskiego sektora energii wiatrowej – projekt realizuje Grupa Longyuan Power, natomiast Grupa Shanghai Electric Wind Power (Wind Power Group), spółka zależna Shanghai Electric (SEHK: 2727, SSE: 601727), jest dostawcą sprzętu do wytwarzania energii i wież turbin morskich.

Z uwagi na fakt, że energia wiatrowa stała się fundamentalnym filarem w walce z kryzysem klimatycznym, Grupa Wind Power intensyfikuje swoje innowacje, przesuwając granicę ogólnoświatowej technologii energii odnawialnej jako kluczowego źródła energii przyczyniającego się do tworzenia zrównoważonej przyszłości. Od czasu skonstruowania 3,6-megawatowej turbiny wiatrowej Spółka ugruntowała swoją pozycję lidera na polu lądowej i morskiej energetyki wiatrowej, stojąc na czele szeregu znaczących projektów w Chinach w poszukiwaniu nowych zastosowań energii wiatrowej, które odpowiadają na wyzwania i ograniczenia rozwojowe branży.

W związku z tym, że rozwój morskiej energetyki wiatrowej wykracza poza regiony przybrzeżne i obejmuje również obszary głębinowe, Grupa Shanghai Electric Wind Power jest w pełni przygotowana do pełnienia roli lidera w zakresie rozwoju, instalacji i obsługi projektów pływającej i głębinowej energetyki wiatrowej, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i swoją rozległą wiedzę specjalistyczną w celu tworzenia rozwiązań dla wielofunkcyjnej nowej infrastruktury energetycznej.

Obiekt został zbudowany w ramach Krajowej Strefy Demonstracyjnej Hodowli Morskiej na wyspie Nanri zlokalizowanej w Putian w chińskiej prowincji Fujian i obejmuje trzykolumnowe półzanurzalne platformy pływające, z których każda obsługuje morskie elektrownie wiatrowe o mocy 4 MW, a także lekkie, elastyczne moduły słoneczne zainstalowane na obszarze o głębokości około 35 metrów. Sześciokątna przestrzeń w centralnej części platformy może być wykorzystywana do hodowli ryb.

Od momentu uruchomienia projekt wytwarzania zróżnicowanej energii ma zdolność do generowania 96 tys. kWh energii elektrycznej dziennie przy pełnej wydajności, co odpowiada dziennemu zużyciu energii przez 42 500 osób. Pionierska konwergencja energii wiatrowej, fotowoltaiki i akwakultury stanowi dla branży nowy horyzont rozwoju zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań odnawialnych zaprojektowanych w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przy jednoczesnym stymulowaniu wzrostu gospodarczego.

Na płaszczyźnie bezpieczeństwa, Grupa Shanghai Electric Wind Power wykorzystuje wielopłaszczyznowe podejście, aby zapewnić niezawodność projektu w całym jego cyklu życia. We wstępnej fazie projektowania Spółka stworzyła zintegrowany model, który został potwierdzony poprzez wieloetapową analizę spójności. Kolejne wdrożone działania, w tym porównanie wyników symulacji na różnych platformach i opracowanie algorytmów sterowania we współpracy z DVN, również przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności projektu.

Przeprowadzono również szereg rygorystycznych testów w prawie 200 warunkach operacyjnych, w tym model w skali 1:40, którego użyto do zbadania stawu rybnego. Jednocześnie, opracowano inteligentny system terminali dla pływających turbin wiatrowych, zwiększający niezawodność i zapewniający bezpieczną i spójną pracę turbin przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu energii wiatru.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2264397/Equipped_Shanghai_Electric_s_Offshore_Tribune_World_s_First_Deep_Sea_Floating_Wind.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment