imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Otwierasz swój salon fryzjerski? Od czego musisz zacząć?

20230323174644_pexels-photo-853427.jpeg.jpg


Latami zdobywałaś doświadczenie, ukończyłaś odpowiednie szkoły i kursy, interesowałaś się dość mocno branżą i trendami i znasz najważniejsze wydarzenia ze świata fryzjerskiego? Tego nadszedł czas, na otworzenie własnego salonu. Jak każdy biznes, otwarcie salonu wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego i konkretnego zaplecza. Wybór lokalu to zapewne pierwsze, co wykonasz, a zaraz potem, zastanowisz się, jakie właściwie sprzęty, meble i akcesoria są ci potrzebne na już. Co musi być na wyposażeniu każdego salonu? Co powinnaś włączyć do swojej listy zakupów? Dlaczego niektóre sprzęty są tak istotne?

Podstawy podstaw, czyli narzędzia, jako dłuto fryzjera

Jeśli masz talent do strzyżenia, ale nie masz zasobów finansowych, możesz zdecydować się na bycie mobilnym fryzjerem jeżdżącym do klientów. W obecnych czasach, gdy coraz więcej pracujemy, ten pomysł może być nawet całkiem udany. Ale niezależnie od tego, czy planujesz taką ścieżkę kariery, czy też wolisz postawić na klasyczny reprezentacyjny salon – musisz mieć odpowiednie akcesoria fryzjerskie.

Bez narzędzi, jesteś właściwie niczym. Trudno bazować na pożyczanych od kogoś, mało profesjonalnych sprzętach. Dlatego też na pewno przydadzą ci się w pracy takie elementy jak ręczniki, fartuch oraz rękawiczki, folia do koloryzacji, kosmetyki do włosów wysokiej jakości, a także narzędzia jak nożyczki, grzebienie, suszarki, lokówki, prostownice itp.

Urządzając swój salon – sprzęty sporych gabarytów i ważne elementy

Jeśli decydujesz się na otwarcie salonu fryzjerskiego, najpierw musisz postawić na recepcję. Powinna być ona wyeksponowana, być umieszczona blisko drzwi, być efektowna i elegancka. To pierwsze miejsce, jakie widzą twoi klienci, dlatego niezwykle ważne jest skupienie się na niej.

Równie ważna jest poczekalnia, która przede wszystkim powinna być wygodna, funkcjonalna i ładna. Dobrze umieścić w niej naprawdę komfortowe fotele, sofy czy stolik.

Salonu nie byłoby bez mebli fryzjerskich tj. fotele barberskie, fotele fryzjerskie. Muszą być one wygodne, eleganckie, powinny posiadać wyprofilowane siedzisko i oparcie, być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są łatwe w czyszczeniu. Kolejnym elementem są także myjnie fryzjerskie, w których też warto postawić na ciekawy design i wygodę.

Następna jest też konsola fryzjerska z lustrem i właściwe oświetlenie. Lustro nie tylko jest praktyczne czy stanowi ozdobę, ale często także optycznie powiększa pomieszczenie. Z kolei oświetlenie, powinno być nie tylko przy lustrze, ale warto też rozmieścić kilka lamp punktowych i zadbać o dobre oświetlenie główne.

Porządek jako zaprzeczenie chaosu

Czym byłby salon fryzjerski bez akcesoriów i mebli, które porządkują pozorny chaos? Do must have nowego salonu należą zatem takie meble jak wózki i pomocniki fryzjerskie, podnóżki dla klientów, taboret lub hoker dla wygody samego fryzjera przy pracy, przyborniki na narzędzia fryzjerskie czy dodatkowe półki i blaty na np. kosmetyki czy narzędzia.

Pamiętaj, że urządzając salon fryzjerski, powinien on zachęcać do wejścia i zatrzymania się, ale także stanowić funkcjonalną przestrzeń do twojej pracy własnej. Stąd właśnie propozycja, aby nie zapominać o sobie. Wykonujesz zawód, wiążący się z wielogodzinnym staniem, dlatego warto zadbać o swój odpoczynek. Chociaż w sporej liczbie salonów, nie uświadczymy krzeseł czy hokerów dla fryzjera, to jednak zdecydowanie warto się w nie wyposażyć.

Pamiętaj, że przedstawione tu propozycje nie są całkiem wiążące, ale de facto stanowią najważniejsze zestawienie tego, w co warto zainwestować, abyś i ty i twoi klienci czuli się dobrze.


Source link

Leave a Comment