imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Ubezpieczenie wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych

1_29.jpg


Fot. PAP – kadr z filmu

Przyszłość ubezpieczeń to dalsze rozwijanie indywidualizacji. Katalog potrzeb będzie się rozrastał, będziemy zabezpieczać inne niż dziś obszary życia – przekonywał Michał Płaczkiewicz z Unum Życie podczas debaty „Jak zmotywować pracownika? Skuteczne systemy motywacyjne i benefity”, która odbyła się w Centrum Prasowym PAP.

Uczestnicy debaty przyjrzeli się nowym programom wspierającym budowanie przyjaznego środowiska pracy, a także sprawdzili, jakie działania zwiększają efektywność i potencjał zespołów na każdym szczeblu organizacji. Eksperci zgodzili się, że jednym z narzędzi motywujących pracowników i w dłuższej perspektywie budującej lojalność zespołu są dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe.

„Bezpieczeństwo to podstawowa potrzeba człowieka, a jednym z kluczowych elementów budujących poczucie bezpieczeństwa jest polisa na życie. Jest dziś ona bardzo pożądanym benefitem” – tłumaczył Michał Płaczkiewicz, dyrektor HR, Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej w Unum.

Jego zdaniem ubezpieczenie, jako benefit, jest wyrazem troski o pracownika, daje również duże korzyści pracodawcy.

„Jeśli pracownika spotka choroba, uraz lub nieszczęśliwa sytuacja, dzięki ubezpieczeniu może szybciej wrócić do pracy” – mówił Michał Płaczkiewicz.

Podkreślał, że ubezpieczenie jest benefitem pozapłacowym, który charakteryzuje się dużą elastycznością – pozwala dobrać zakres odpowiedni do indywidualnych potrzeb pracownika.

„To może być objęcie ochroną członków rodziny, dokupienie dodatkowego pakietu związanego ze sportem, który uprawia pracownik albo zabezpieczenie na wypadek choroby onkologicznej, kardiologicznej” – wyliczał Michał Płaczkiewicz.

I dodał, że w Polsce – podobnie jak w Wielkiej Brytanii – coraz więcej pracodawców będzie w pełni finansować ubezpieczenie pracownika, a nie tylko dawać możliwość przystąpienia do ubezpieczenia.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment