imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

TVP Info: Polski podatnik sfinansuje cudzoziemcom dopłaty do czynszu

a111

Strona główna &gt Polska &gt TVP Info: Polski podatnik sfinansuje cudzoziemcom dopłaty do czynszu TVP Info: Polski podatnik sfinansuje cudzoziemcom dopłaty do czynszu Ogarek Polska

„Mieszkania na start”, projekt premiera Mateusza Morawieckiego, niedawno został podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu dotyczy także obcokrajowców. Umożliwia im też otrzymywanie dopłat do czynszu – informuje TVP Info.

O pomoc państwa będzie mogła ubiegać się każda osoba fizyczna, która posiada obywatelstwo polskie lub jest cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy.

Podpisana przez prezydenta RP ustawa „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r. Przypomnijmy, że rządowe dopłaty dla przyjezdnych studentów otrzymały już polskie uczelnie, w wysokości 13 tys. zł na każdego ucznia.

Jak pisze portal TVP Info, ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych jest kolejnym ukłonem rządu skierowanym do obcokrajowców żyjących w Polsce.

/TVP Info/

Za: https://www.magnapolonia.org/tvp-info-polski-podatnik-sfinansuje-cudzoziemcom-doplaty-do-czynszu/

Data publikacji: 2.10.2018

III RPjudeomasońska inwazja obcych na PolskęPartia interesów Syjonistycznychpolskojęzyczna syjono-żydomasoneria
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment