Tokio 2020. Siatkówka: USA – Rosja. Relacja i wynik na żywo

W jednym z poniedziałkowych meczów w siatkówce na igrzyskach w Tokio będzie absolutny szlagier i klasyk w postaci konfrontacji Stanów Zjednoczonych z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Oba zespoły stoczyły ze sobą wiele pasjonujących meczów w różnych rozgrywkach, chociaż w jakichkolwiek statystykach lub siatkarskich annałach trudno znaleźć chociaż jedną taką rywalizację. A to dlatego, że Rosjanie występują na tegorocznych igrzyskach pod egidą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego ze względu na aferę dopingową i kary z jakimi ten kraj musiał się zmierzyć nałożonymi przez MKOL.

Oficjalnie będzie to zatem pierwsze starcie obu ekip w historii, ale siatkarscy fani doskonale zdają sobie sprawę, że czek nas wielki klasyk. Oba mocarstwa są uważane za jednych z faworytów do któregoś z medali. Amerykanie na inaugurację pokonali bez straty seta Francuzów, co może budzić podziw i lekkie zaskoczenie. Tym bardziej, że “Trójkolorowi” tylko w trzeciej partii nawiązali walkę z “Jankesami”.

Rosjanie w pierwszej kolejce rywalizowali z Argentyną. Na początku spotkania siatkarze z Ameryki Południowej zawiesili wysoko poprzeczkę rywalom zza wschodniej granicy. Świadczy o tym zwycięstwo w pierwszym secie i bardzo zacięta druga odsłona. W dalszej fazie konfrontacji “Sborna” wrzuciła wyższy bieg i ostatecznie wygrała 3:1.

Przekonamy się kto utrzyma miano drużyny niepokonanej po poniedziałkowym starciu – Amerykanie czy Rosjanie? Mimo nieuniknionej porażki którejś z tych ekip, jedną i drugą powinniśmy obejrzeć w fazie pucharowej igrzysk.

Relacja i wynik na żywo meczu USA – Rosyjski Komitet Olimpijski od godz. 4:05 na Polsatsport.pl.