imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Timeline, szwajcarska firma biotechnologiczna z sektora długowieczności, pozyskuje kluczową rundę finansowania przy wsparciu strategicznych globalnych liderów branży, w tym firm L’Oréal i Nestlé

Timeline_Products.jpg


LOZANNA, Szwajcaria–(BUSINESS WIRE)– Timeline, firma biotechnologiczna zajmująca się zdrowiem konsumentów, zaliczana do czołowych twórców innowacyjnych rozwiązań na rzecz zdrowego starzenia się i długowieczności, poinformowała dzisiaj o zebraniu 56 milionów franków szwajcarskich (odpowiednika 66 milionów dolarów USA) podczas zakończonej nadsubskrypcją rundy finansowania serii D. Jest to ważny kamień milowy w rozwoju firmy, do którego przyczyniają się także strategiczne inwestycje dwóch światowych liderów branży – firm L’Oréal i Nestlé.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240117403654/pl/

Rundzie finansowania przewodniczył fundusz BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development), należący do Grupy L’Oréal fundusz kapitału podwyższonego ryzyka inwestowanego w strategiczne innowacje, co podkreśla wiarę inwestorów w to, że dzięki zastrzeżonej przez firmę Timeline technologii Mitopure® ludzie będą pozostawać w zdrowiu dłużej niż obecnie. Mitopure®, za którym stoi ponad 15 lat badań, oddziałuje w potwierdzony klinicznie sposób na kluczowy dla długowieczności mechanizm komórkowy, przetwarzając i odnawiając mitochondria – źródło energii w komórkach. Optymalne działanie mitochondriów ma zasadnicze znaczenie dla podtrzymania energii komórkowej i sprzyja zachowaniu siły mięśni, procesom myślowym, sprawności układu odpornościowego oraz witalności skóry, a także przynosi szereg innych ważnych korzyści, co umożliwia kompleksowe podejście do promocji wydłużenia okresu pozostawania w dobrym zdrowiu.

Wsparcie takich liderów branży oraz zebrane fundusze posłużą do przekształcenia Timeline w czołową markę z sektora zdrowia i długowieczności, do czego przyczyni się rozszerzenie zakresu badań oraz zwiększenie liczby kategorii produktów w branżach: spożywczej, beauty i zdrowotnej.

„Ta strategiczna współpraca jest wyrazem przełomowego, wielowymiarowego podejścia, które zawsze uważaliśmy za niezbędne do uzyskania istotnych postępów w dziedzinie długowieczności i przedłużania dobrostanu zdrowotnego” – wyjaśnia Patrick Aebischer, współzałożyciel i prezes Timeline. „Chcę podziękować firmom L’Oréal i Nestlé oraz naszym wieloletnim inwestorom za ich zaangażowanie w tworzenie rozwiązań dla długowieczności, czerpiące z osiągnięć nauki na najwyższym poziomie”.

„Długowieczność polega na tym, by dłużej żyć, ciesząc się przy tym dobrym zdrowiem. Firma L’Oréal od dekady pracuje nad zrozumieniem tej prawdy i wyciągnięciem z niej wniosków dla branży beauty” – mówi Barbara Lavernos, wicedyrektor generalna odpowiedzialna za badania, innowację i technologię, L’Oréal. „Długowieczność to nowa definicja piękna, funkcjonująca na styku różnych dziedzin nauki: od identyfikacji markerów biologicznych po analizy narażenia zewnętrznego. Nasza inwestycja w Timeline jest ekscytująca z uwagi na potencjał uczynienia zdrowej skóry i piękna kluczowymi oznakami długowieczności”.

„Inwestujemy w Timeline od 2019 roku i cały czas jesteśmy pod wrażeniem ich zespołu oraz wierzymy w perspektywiczny potencjał zastosowania technologii Mitopure w odżywianiu, by ludzie mogli starzeć się zdrowiej” – twierdzi Anna Mohl, dyrektor generalna Nestlé Health Science. „Jesteśmy podekscytowani faktem, że firma L’Oréal dołączyła do nas jako inwestor i partner strategiczny, aby podnieść tę technologię na jeszcze wyższy poziom i rozszerzyć zakres jej zastosowań”.

Profil Timeline

Timeline (spółka córka należąca do Amazentis) to pionierska szwajcarska firma z branży zdrowotnej, działająca na rzecz rewolucji w dziedzinie długowieczności, do której ma się przyczynić przełomowy, przebadany klinicznie i zastrzeżony składnik – Mitopure®. Dzięki swojemu kompleksowemu podejściu do kwestii zdrowia komórkowego, Timeline wykorzystuje zalety Mitopure jako składnika kolejnej generacji suplementów diety oraz produktów zdrowotnych aplikowanych na skórę. Mając ponad dekadę doświadczeń w dziedzinie badań nad starzeniem się, Timeline dąży do przesunięcia granicy wieku zdrowego życia, aby w przyszłości każdy mógł żyć dłużej i zdrowiej. Firma korzysta z ponad 15 lat badań prowadzonych przez wybitnych naukowców, licznych badań klinicznych i ponad 50 patentów, a od 2019 roku – z inwestycji Nestlé Health Science. Więcej na stronie www.timelinenutrition.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240117403654/pl/

Źródło: Timeline

KONTAKT:

Chris Rinsch, prezes i współzałożyciel, Timeline

Federico Luna, główny dyrektor ds. marketingu, Timeline

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

 


Source link

Leave a Comment