imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Thousand Cities Strategic Algorithms reaguje na postpandemiczne problemy gospodarcze, przedstawiając przełomowe rozwiązanie makroekonomiczne oparte na danych podczas zorganizowanego przez RBWC spotkania z udziałem przedstawicieli MFW/BŚ

1_36.jpg


WASZYNGTON, 21 października 2020 r. /PRNewswire/ — Organizacja Reinventing Bretton Woods Committee (RBWC) zorganizowała pierwsze z cyklu jesiennych spotkań z udziałem przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW)/Banku Światowego (BŚ) – „Ekonomia pandemii: Rola danych”. Firma Thousand Cities Strategic Algorithms (TCSA) została zaproszona do udziału w panelu dyskusyjnym jako uznany ekspert w dziedzinie technologii suwerennego pieniądza.

W trwającym przez cały tydzień wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele zarządów globalnych banków centralnych, w tym dyrektor ds. statystyki w Banku Rozrachunków Międzynarodowych, a także zarządcy i przedstawiciele banków centralnych z Japonii, Kanady, Singapuru, Hiszpanii, Czech, Armenii, Afryki Południowej, Brazylii, Meksyku i Peru. Uczestnicy omówili rosnące znaczenie procesów decyzyjnych opartych o dane w rzeczywistości postpandemicznej i dzielili się pomysłami dotyczącymi budowy stabilności gospodarczej z wykorzystaniem innowacji finansowych i technologicznych.

W obliczu powszechnych wyzwań gospodarczych, z jakimi mierzą się ww. instytucje, Adkins Zheng, dyrektor ds. algorytmów w TCSA, przedstawił innowacyjne rozwiązanie oparte na teorii makroekonomicznej i technologii danych, ukierunkowane na ogólnoświatowe wyzwania gospodarcze.

W kontekście walki z chaosem i budowania globalnych ram gospodarczych na rzecz zrównoważonego i endogenicznego wzrostu zespół badaczy z TCSA dokonał dwóch przełomów w procesie tworzenia krajowego „mózgu danych ekonomicznych” na potrzeby decydentów z całego świata:

Po pierwsze, zespół TCSA opracował w pełni cyfrowe i algorytmiczne ramy makroekonomiczne umożliwiające synchronizację i integrację systemów danych ekonomicznych, podatkowych i monetarnych/finansowych. Uwzględniono w nich bieżące międzynarodowe standardy statystyczne, takie jak SNA (system rachunków narodowych), GFS (statystyka finansów rządowych) i MFSMCG (przewodnik po statystykach monetarnych i finansowych oraz wskazówki dotyczące ich zestawiania).

Po drugie, TCSA przełamała technologiczne „wąskie gardło” związanie z przeliczaniem ekstremalnych ilości granularnych zbiorów danych krajowych. Wiele państw proponowało już koncepcję „mózgu danych ekonomicznych”, lecz nie było w stanie rozwiązać problemów niewystarczającej mocy przetwarzania i wysokich kosztów inwestycji. System danych TCSA to uproszczona struktura algorytmiczna, która stanowi podstawę dla wysoce wydajnej, logicznej i efektywnej kosztowo sieci danych nowej generacji.

Jak podają przedstawiciele firmy, Dział Spraw Globalnych TCSA ustanowił wielojęzyczne grupy zadaniowe (obejmujące języki: angielski, rosyjski, hiszpański i arabski) na potrzeby świadczenia przełomowych usług konsultingowych dla różnorodnych podmiotów gospodarczych.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1317082/aaa0298c3c3f29d69a21c26b619a02b.jpg

Źródło: Thousand Cities

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment