imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

The Voice of Poland, Michał Szpak. Barber Q i Mateusz Psonak z singlem “Dynamite”

000E8TFX58OQM184-C411.jpeg


Grupa powstała w roku 2017 w Aberdeen. W skład zespołu wchodzą: wokalista – Mateusz Psonak, gitarzysta Łukasz Pfeifer, gitarzysta Dawid Kutarnia, basista Sebastian Oljasz oraz perkusista Marek Sztuka.

Początkowo w repertuarze znalazły się covery, szczególnie w ramach tribute do zespołu DŻEM, co doceniła Polonia mieszkająca w Szkocji. Tribute zapełniał sale na długo przed koncertami i zbierał świetne opinie wśród emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii, co pokazało zapotrzebowanie na polską muzykę na Wyspach. Każdy z muzyków ma zamiłowanie do innego gatunku, jednak zderzenie różnych wizji opłaciło się, bo już w ciągu roku działalności zespołu powstały utwory, które znajdą się na autorskim albumie zaplanowanym na 2022. Głównym motywem pozostała muzyka rockowa z domieszką hard rocka.

Przełomem w działalności zespołu okazał się utwór “Dynamite”, który wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności na koncertach. Choć pandemia pokrzyżowała pierwsze plany nagrań studyjnych (luty 2020), w czerwcu 2021 zespół ukończył pracę nad utworem, a następnie zrealizował promujący go klip. W tym czasie wokalista Mateusz Psonak wziął udział w 11. edycji programu The Voice of Poland dołączając do drużyny Michała Szpaka, a dzięki wysoko ocenianym występom spotkał się z pozytywnymi reakcjami publiczności w Polsce.

Sprawdź tekst piosenki “Dynamite” w serwisie Tekściory.pl!

Utwór “Dynamite” opowiada o rozterkach wewnętrznych, które towarzyszą nam w codziennym życiu, powodując niespodziewany wybuch metaforycznego dynamitu. Autor tekstu – Mateusz – nawiązał w nim do osobistych doświadczeń ataków paniki, a słowa zostały napisane tak, aby każdy słuchacz mógł odnaleźć w nich własne emocje.

Numer został nagrany w studio The Chambers w Edynburgu, gdzie tworzyły takie zespoły jak Biffy Clyro, Snow Patrol czy Moby. Za mix odpowiadał zespół Barber Q oraz record engineer  Graeme Young, z kolei za mastering – David Collins, laureat nagród Grammy z Los Angeles.

Klip do utworu nakręcono w Aberdeen i Edynburgu. Za kamerą stanął hiszpański reżyser Jesus Barrero (JBA Videos). 

Utwór dostępny jest na Spotify i innych serwisach streamingowych oraz na kanale YouTube.


Source link

Leave a Comment