imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

WOŚP 2022. Ile zarabia Jurek Owsiak? Finanse WOŚP

000B269DEXL640QQ-C411.jpg


Jurek Owsiak w wielu wywiadach informował o tym, ile wynoszą jego zarobki. Z każdym rokiem kwota ta może się zmieniać, ale mówienie o swoich dochodach nie jest problem dla organizatora WOŚP.

Już kilka lat temu Jurek Owsiak oficjalnie przedstawił swoje dochody na Facebooku. Nakłoniła go do tego konferencja prasowa Narodowego Banku Polskiego, w której trakcie pojawił się temat zarobków całej fundacji WOŚP. Odpowiedź natomiast w trakcie konferencji się nie pojawiła, co tylko pobudziło przeciwników prezesa do dalszej krytyki w sieci. Zmotywowało więc to organizatora WOŚP do opublikowania wpisu na temat tego, jakie ma miesięczne dochody.

Jurek Owsiak przyznał, że jego dochody nie pochodzą z działalności WOŚP. Zarówno prezes, jak i trójka innych osób z głównego zarządu fundacji nie pobierają w ramach tej działalności żadnych pieniędzy. Owsiak przyznaje, że wszelkie zarobki, jakie posiada, pochodzą z firmy Złoty Melon. Jest to jednoosobowa spółka organizatora WOŚP, która należy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Złoty Melon jest producentem Pol’and’Rock Festival, do tego zajmuje się sprzedażą gadżetów z logo WOŚP oraz organizuje szkolenia komercyjne dla firm.

Jurek Owsiak sam przedstawił swoje warunki życia, udostępniając w 2014 roku 25-minutowy filmik na Owsiaknet. Na wzór popularnego programu MTV pokazał całe swoje mieszkanie, w którym można było ujrzeć wiele obrazów i zdjęć powieszonych na ścianach. Sam śmieje się z tego, że posiada tzw. “115-metrowy luksusowy apartament” w bloku na warszawskim Ursynowie. W samym jego centrum jest salon, w którym dyrygent WOŚP wraz ze swoją małżonką spędzają najwięcej czasu.

W salonie ujrzymy telewizor, adapter i rower do ćwiczeń. Prócz tego w sercu mieszkania znajduje się okrągły stół, który służy Owsiakowi za miejsce do pracy w momencie, gdy nie uda mu się skończyć swoich zadań w biurze. W mieszkaniu Jurka Owsiaka jest wiele książek. Na tyle dużo, że pomysłodawca WOŚP posiada osobną szafkę z literaturą w łazience, tuż obok prysznica.

WOŚP, jako iż jest zarejestrowaną fundacją, ma obowiązek przedstawiać swoje roczne sprawozdania finansowe z działalności. Jeśli jesteście zainteresowani wynikami finansowymi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, możecie zapoznać się z raportami pod tym linkiem. Fundusze na działalność pochodzą głównie ze zbiórek publicznych, działających od 1993 roku jako “Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Do tego można dodać również inne darowizny, kierowane przez cały rok na rzecz fundacji. 

WOŚP również przedstawia, na jakie cele przekazywane są wszystkie zebrane pieniądze oraz wydatki, jakie miały miejsce. Z rozliczeń wynika, że pomimo głównego celu zbiórki, pojawiają się inne wydatki, takie jak zakupy konieczne do funkcjonowania w czasie pandemii koronawirusa czy przeprowadzania programów leczenia i programów edukacyjnych.

W 2022 roku odbędzie się 30. edycja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zbiórki zagra 30 stycznia, a wszelkie zebrane wówczas fundusze zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą. W związku z tym hasło tegorocznej edycji zbiórki to: “Przejrzyj na oczy”. W zeszłym roku fundacja WOŚP zebrała łącznie 210 813 830,10 zł, które zostały przeznaczone na laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy. 

Czytaj także: 

Kim jest Jerzy Owsiak?

Ford Sierra – 30-letnie auto z 1. finału WOŚP trafiło na aukcję

Zobacz video: 


Source link

Leave a Comment