imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Tak głosowali w Izraelu… i w polskich więzieniach… Żydzi w Polsce chcą unieważnienia wyborów

a-70

Strona główna > Polska > Tak głosowali w Izraelu… i w polskich więzieniach… Żydzi w Polsce chcą unieważnienia wyborów Tak głosowali w Izraelu… i w polskich więzieniach… Żydzi w Polsce chcą unieważnienia wyborów Work Buy Consume Die Polska 0

Wybory do polskiego parlamentu odbywają się również poza granicami. Wielu Polaków mieszka bowiem w innych krajach, a mimo to są uprawnieni do głosowania. Parlamentarzystów wybierano także w Izraelu. Jakie były wyniki?

Poparcie dla partii politycznych w Izraelu może być nieco zaskakujące z krajowego punktu widzenia. Wydawać by się mogło, że bez szans są ugrupowania, które stanowczo sprzeciwiają się roszczeniom żydowskim. Pomimo tego Konfederacji udało się uzyskać całkiem przyzwoity wynik.

A tak wyglądają wyniki dla wszystkich komitetów wyborczych:

– Koalicja Obywatelska – 418 głosów;
– Prawo i Sprawiedliwość – 240 głosów;
– Lewica – 177 głosów;
– Polskie Stronnictwo Ludowe – 45 głosów;
– Konfederacja – 29 głosów.

Jak zatem widać, największe poparcie w Izraelu uzyskały ugrupowania od dawna obecne na polskiej scenie politycznej. Różnica pomiędzy KO a PiS jest ogromna. Czy takie poparcie dla największego bloku opozycyjnego jest związane z roszczeniami żydowskimi? Przekonamy się pewnie za jakiś czas.

Wyniki głosowania w ambasadzie RP w Tel Awiwie:
KO – 418 głosów;
PiS – 240 głosów;
Lewica – 177 głosów;
PSL – 45 głosów;
Konfederacja – 29 głosów.

— Forum Zydow Polskich (@ForumFZP) October 14, 2019

Źródło: https://nczas.com/2019/10/15/tak-glosowali-w-izraelu-forum-zydow-polskich-podaje-wyniki-z-ambasady-rp-w-tel-awiwie/

Work Buy Consume Die
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment