imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Szczere wyznanie Radosława Sikorskiego w USA. Mówił o swoim synu

sgu76us34pb9gfjoeoam5aounwpina14.jpg


– Jestem polskim ministrem spraw zagranicznych, moja żona (Anne Applebaum – red.), jak pewnie wiecie, jest Amerykanką. Większość z was zapewne nie wie, że nasz syn jest amerykańskim żołnierzem – powiedział Radosław Sikorski. 

 

– Moje serce i zobowiązania są z Polską, ale w moim interesie leży również dobrobyt Ameryki oraz to, by pozostała wierna swoim sojusznikom – stwierdził. 

 

ZOBACZ: Donald Tusk: Powiem to Viktorowi Orbanowi prosto w twarz

 

Żona Radosława Sikorskiego, Anne Appelbaum, urodziła się w Waszyngtonie. Jest dziennikarką i publicystką, laureatką Nagrody Pulitzera w 2004 roku. W 2013 roku otrzymała polskie obywatelstwo. Para doczekała się dwóch synów – Aleksandra i Tadeusza. Do służby w armii USA niezbędne jest amerykańskie obywatelstwo. 

Sikorski o wsparciu Ukrainy: Pomagając innym, pomagasz sobie

Głównym tematem wystąpienia Radosława Sikorskiego w Atlantic Council była wojna w Ukrainie. 

 

– Czy tego chcemy, czy nie, decyzja Putina o rozpoczęciu największej wojny w Europie od czasu zakończenia II wojny światowej już zmieniła bieg historii. Do nas należy decyzja, czy sami będziemy go kształtować, czy pozwolimy, by kształtowali go inni – w Moskwie, Teheranie czy Pekinie – mówił minister spraw zagranicznych. 

 

ZOBACZ: USA uderzają w Rosję. Joe Biden: Zwiększamy nacisk

 

Sikorski mówiąc o pomocy Ukrainie podkreślił, że amerykańskie wsparcie jest dowodem na to, że “pomagając innym, pomagasz sobie”. 

 

Polityk wskazał trzy kroki, które “dzielą nas bezpiecznego i stabilnego świata”. 

 

– Po pierwsze, musimy dostarczyć Ukraińcom amunicję, której pilnie potrzebują. Po drugie, musimy zainwestować w nasze bezpieczeństwo, aby stworzyć siłę odstraszania tak potężną, że przyćmi Putina i jego popleczników. Po trzecie, musimy pogłębić i poszerzyć nasze sojusze tak, aby z pozycji siły zapewnić trwały pokój – stwierdził. 

 

Przed przemówieniem Sikorski spotkał się w Waszyngtonie z doradcą prezydenta Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Jakiem Sullivanem. 

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment