imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Strefa Gazy. Reporterka prowadziła relację na żywo, za nią uderzyła rakieta

bqq2q3428pkun7s364k6mi5yn7gjasra.jpg


Na żywo nadawała ze Strefy Gazy. Za plecami spadła rakieta

Reporterka telewizji Al-Dżazira prowadziła relacje na żywo ze Strefy Gazy, gdy nagle w wieżowiec za nią uderzyła rakieta. Przerażona dziennikarka odskoczyła w bok. Nagranie, na którym zarejestrowano niebezpieczne zdarzenie obiegło sieć.

W sobotę po południu bojownicy Hamasu ze Strefy Gazy zaatakowali miejscowości w południowym Izraelu. Atak poprzedził zmasowany ostrzał rakietowy. Atakujący przeniknęli do wielu miast na południu kraju. W akcie obrony Izraelczycy również otworzyli ogień.

Ataki w Strefie Gazy. Wybuch tuż obok reporterki

Sytuację transmitują media na całym świecie. To, jak bardzo jest to niebezpieczne zadanie, pokazuje fragment programu z telewizji Al-Dżazira.

 

Widać na nim, jak prowadzący łączy się ze studia z reporterką na żywo w Strefie Gazy. Jednak gdy tylko dziennikarka próbuje coś powiedzieć, z głośnym hukiem za jej plecami rakieta uderza w jeden z wieżowców.

 

Kobieta odskoczyła na bok, a po chwili wróciła przed kamerę. Poinformowała, że jest z nią wszystko w porządku, a potem głos został oddany z powrotem do studia. Według mediów atak przeprowadziły izraelskie myśliwce, ponieważ budynek był prawdopodobnie okupowany przez Palestyńczyków. 

 

ZOBACZ: USA. Joe Biden: Izrael ma pełne wsparcie USA

 

Przypomnijmy, że działania zbrojne pochłonęły już ponad 400 ofiar, co najmniej 1100 osób jest rannych – poinformowała w sobotę wieczorem agencja Reutera, powołując się na izraelskie ministerstwo zdrowia.

 

Natomiast w atakach odwetowych zginęło co najmniej 232 Palestyńczyków. Rannych jest 1610 osób – podaje Ministerstwo zdrowia Autonomii Palestyńskiej.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment