imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji

ypz5h3avtdcyst6v5wsaxiwnwpwp641f.jpg


We wtorek odbyła się konferencja, podczas której potwierdziły się wcześniejsze doniesienia Interii. Stanisław Tyszka dołączył do Konfederacji. Transmisja z wydarzenia została udostępniona na Facebooku Partii KORWiN.

 

– To bardzo silne wzmocnienie zarówno mojej partii, jak i całej Konfederacji. Jestem przekonany, że będzie nam się dobrze pracować. To wielka nadzieja na to, że ruch wolnościowy będzie teraz rozkwitał – mówił Sławomir Mentzen, prezes partii KORWiN, witając Tyszkę.

 

Dodał, że to duży sukces dla Konfederacji. – Wrogów naokoło mamy tak wielu, że każda kolejna osoba chcąca razem z nami przywracać normalność jest na wagę złota – stwierdził.

 

 

– Cieszę się, że mogę dołączyć do czegoś, co daje nadzieję. Od roku zastanawiałem się, co dalej robić. Rozmawiałem z różnymi środowiskami: m.in. z Platformą Obywatelską, byłem też namawiany do stworzenia własnego ugrupowania. Przyznam, że myślałem również nad odejściem z polityki i powrotem do pracy naukowej na Uniwersytecie. Gdy poznałem pana prezesa Sławomira, doszliśmy do wniosku, że trzeba połączyć siły – powiedział Stanisław Tyszka.

Tyszka: Konfederacja jako jedyna zachowywała się przyzwoicie

Zauważył, że Mentzen to “jedyny doktor nauk ekonomicznych i jednocześnie przedsiębiorca, który odnosi bardzo duże sukcesy”. – Jest najmłodszym prezesem partii mającej swoje przedstawicielstwo w parlamencie. Jest najbardziej popularnym politykiem w mediach społecznościowych – wymieniał Tyszka.

 

W opinii polityka, wynika to z tego, że Mentzen “od lat przedstawia ludziom zagadnienia podatkowe i finansowe w sposób inny niż pozostali politycy”. – Podaje recepty, w jaki sposób wyciągnąć Polskę z dziejowo trudnego momentu – gigantycznej i wciąż rosnącej inflacji. Dlatego bardzo się cieszę, że trafiłem na Sławomira – powiedział.

 

– Wstępując do partii, wstępuję do Konfederacji. To jedyne ugrupowanie w obecnej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach przyzwoicie. W momencie polityki proinflacyjnej, wtedy, kiedy władza w sposób drastyczny ograniczała prawa obywateli podczas pandemii, i podczas kryzysu uchodźczego – mówił.

Tyszka zmienia polityczne barwy

– Rozmawiam zarówno ze środowiskami parlamentarnymi, jak i pozaparlamentarnymi. Jednak tym, co mnie interesuje jest podejście do zasadniczych kwestii: Polacy, którzy tracą mnóstwo pieniędzy przez gigantyczną inflację i to, jak różne środowiska się do tego odnoszą. Oczywiście jest też kwestia skutecznego działania – mówił w środę Tyszka w Polsat News.

 

Po raz pierwszy o przejściu Tyszki do Konfederacji informowała Interia. “Z naszych informacji wynika, że były członek Kukiz’15 dołączy do koła w zamian za pierwsze miejsce na liście wyborczej Konfederacji. Ma wesprzeć listę z puli, która będzie przypadać partii KORWiN” – podała Interia. 

 

Tyszka w kadencji 2015-2019 był wicemarszałkiem Sejmu. W 2019 roku do parlamentu dostał się z list PSL, z którym formacja Pawła Kukiza zawarła przedwyborcze porozumienie. Do czasu zakończenia współpracy z ludowcami był szefem sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

nb/ac/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment