imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Sośnierz: przy pandemii nie ma krzty działań rządu. Tylko “maseczki zdejm, maseczki włóż”

xub5x2qjyxmap5qxfkpd24termfwi616.jpg


– Polacy przechorowują pandemię spontanicznie, stąd tak duża liczba zgonów – przekonywał w “Debacie Dnia” Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia. – Rząd mówi tylko, żeby włożyć albo zdjąć maseczki – mówił.

– Dzisiejszy wynik jeśli chodzi o liczbę nadmiarowych zgonów jest drugi na świecie po Indiach, które mają 35 razy tyle ludności co Polska. Jest tragicznie – mówił w Polsat News Andrzej Sośnierz z Porozumienia.

 

Podkreślał, że Polacy przechorowują pandemię w sposób spontaniczny i “nie ma tutaj ani krzty działań rządu”. – Są działania: maseczki zdejm, maseczki włóż – mówił były prezes NFZ.

 

WIDEO: Andrzej Sośnierz, Bartosz Arłukowicz i Bogusław Piecha w “Debacie Dnia”

  

Europoseł PO Bartosz Arłukowicz odpowiedział: – Zgadzam się z posłem Sośnierzem w jednej sprawie: to jest wojna z wirusem. I my nie toczymy aktywnej walki. Nie ma generała tej wojny. Nie ma strategii wojny, jest cofanie się każdego dnia przed wirusem – wskazywał.

 

– Kiedy słyszę dziś ministra Niedzielskiego, że 90 procent zakażeń w Polsce to są zakażenia mutacją brytyjską, to pytam się skąd ona się w Polsce wzięła – dodawał.

 

ZOBACZ: Obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Niedzielski: decyzja – za tydzień

 

Zdaniem eurodeputowanego obecność brytyjskiego wariantu wirusa jest dowodem na nieskuteczność działań rządu, jeśli chodzi o opóźnianie lub uniemożliwianie docierania do Polski kolejnych wariantów wirusa. Według niego powodem tych działań była obawa przed opinią publiczną. – Ktoś podjął decyzję o uniknięciu nerwu ludzi – mówił.

“Charakter globalny, nie polski”

Poseł PiS Bogusław Piecha przypomniał, że pandemia ma charakter globalny, a nie polski. – Polska nie jest wyspą, którą można przenieść na Księżyc i obwarować się jeszcze dodatkowo jakimiś zabezpieczeniami. Jest mi bardzo przykro, że jest tak potężna ilość zgonów w wyniku tej pandemii. Musimy też pamiętać, że Polacy jako naród nie należeli do najzdrowszych w Europie – mówił.

 

ZOBACZ: Wojna czy pokój w Zjednoczonej Prawicy? Fogiel odpowiada

 

Piecha stwierdził, że za rozwój pandemii odpowiadają wieloletnie zaniedbania. – Pan poseł Sośnierz kwestionuje maseczki, kwestionuje ten dystans, kwestionuje chociażby dezynfekcję. No mamy trochę taki charakter i ja nie mówię, że jesteśmy sami sobie winni, ale też pewnie jakieś socjologiczne wnioski trzeba będzie wyciągnąć – dodawał.

pdb/bas/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment