imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Śmierć syna posłanki PO Magdaleny Filiks. Tusk: Rodzina stała się ofiarą państwa

4gks5u3sgr1f8biyejr7n1bgfd7e5w1f.png


W dniu pogrzebu syna posłanki PO Magdaleny Filiks głos w sprawie zabrał szef ugrupowania. – Stało się coś strasznego i to wystarczy. Nie macie prawa krzywdzić osoby, która poniosła największą stratę – mówił Donald Tusk.

– Stoimy razem, by powiedzieć Magdzie Filiks: trzymaj się, przetrwaj – mówił w dniu pogrzebu Mikołaja Filiksa szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

 

– Chcemy ostrzec wszystkich, którzy dalej chcieliby robić politykę z tej tragedii. Stało się coś strasznego i to wystarczy. Nie macie prawa krzywdzić osoby, która poniosła stratę największą, czyli matkę – podkreślił.

Tusk: Matka i syn stali się ofiarami państwa

– Państwo miało opiekać się tą rodziną, która stała się ofiarą przestępstwa. Matka i syn powinni móc liczyć na pomoc władzy, a także – jeśli byłoby to potrzebne – mediów publicznych. Matka i syn stali się ofiarami państwa – stwierdził szef PO. – To więcej nie może się powtórzyć  -dodał.

 

ZOBACZ: Śmierć syna posłanki PO Magdaleny Filiks. Piotr Borys: To jest niewybaczalne

 

– Chcielibyśmy, żeby ta straszna śmierć stała się memento dla tych, którzy nie potrafią uszanować cierpienia innych – podkreślił Tusk.

 

WIDEO: Tusk w dniu pogrzebu Mikołaja Filiksa: Państwo miało się opiekować rodziną

 

Pogrzeb Mikołaja Filiksa

Niespełna 16-letni Mikołaj Filiks zmarł 17 lutego. Śledztwo w sprawie śmierci syna posłanki PO Magdaleny Filiks prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczecinie.   

 

Kilka miesięcy temu Radio Szczecin, opisując sprawę skazanego za pedofilię byłego pełnomocnika marszałka woj. zachodniopomorskiego do spraw uzależnień, ujawniło, że jedną z ofiar był syn znanej parlamentarzystki.

 

Na publikację zareagował m.in. Błażej Kmieciak, przewodniczący Państwowej Komisji ds. Pedofilii, który w programie “Gość Wydarzeń” stwierdził, że informacje pozwalały na identyfikację pokrzywdzonego.

msm/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment