imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Służby w Europie postawione na równe nogi. Szukają dwuletniej dziewczynki

432sy11j7p48moh6n999pjz2dxg1pzvb.jpgW Serbii zaginęła dwuletnia Danka Ilić. Po kilku dniach poszukiwań, dziewczynkę zauważono w Wiedniu. Była w towarzystwie dwóch nieznanych kobiet. Podejrzewa się, że dziecko zostało porwane na sprzedaż. W sprawę zaangażował się Interpol.

Danka Ilić zaginęła 26 marca w miejscowości Banjsko Polje na wschodzie Serbii, gdzie przebywała ze swoją mamą i starszym bratem. Jak przekazują serbskie służby dziewczynka ma 85 cm wzrostu i brązowe oczy oraz włosy. W dniu zaginięcia miała na sobie oliwkową kurtkę, fioletowe spodnie i czarne tenisówki.
 
Dwulatka zniknęła z domu. Z zeznań jej matki wynika, że tego dnia nie zauważyła nikogo ani niczego podejrzanego. 

 

ZOBACZ: Turysta upozorował własne porwanie. Pieniądze z okupu chciał wydać na hazard

Początkowo policja zakładała, że dziewczynka sama oddaliła się od domu i nie potrafiła wrócić. Okolicę przeczesywało setki funkcjonariuszy z psami tropiącymi. W poszukiwaniach wzięły udział także dwa helikoptery.  

Nowy trop. Dziewczynka została porwana?

Sprawdzono pola, lasy i okoliczne budynki, ale nie natrafiono na żaden ślad dziecka. Pod uwagę brano także fakt, że dziewczynka mogła utonąć w pobliskim jeziorze. W sprawie pojawił się jednak nowy trop. Pochodzący z Serbii mężczyzna, który wiedział o poszukiwaniach dziecka, twierdzi, że widział dziewczynkę w Wiedniu.  
 
Z jego relacji wynika, że dziewczynka siedziała na jednym z przystanków w towarzystwie dwóch kobiet. Mężczyzna wykonał nagranie, które przekazał policji. Zarówno funkcjonariusze, jak i rodzina samej zaginionej uważają, że na filmie widać Dankę.

 

ZOBACZ: Niemcy. Podejrzany w sprawie Madeleine McCann stanie przed sądem

W sprawę zaangażowała się austriacka policja, która intensywnie poszukuje kobiet z nagrania. Funkcjonariusze podejrzewają, że obie pochodzą z Rumunii i porwały dziecko na sprzedaż.  
 
Ambasada Serbii w Austrii zaapelowała o kontakt do każdego, kto widział dwulatkę. W poszukiwania zaginionego dziecka zaangażował się  również Interpol.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment