imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Sława Mikołajczyk nie żyje. Była jedną z wokalistek Trubadurów

q4xnetbnprtq3m36ebzv5p8ucnckoht6.jpg


Nie żyje Sława Mikołajczyk, laureatka I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, jedna z dwóch wokalistek (obok Haliny Żytkowiak), które w drugiej połowie lat 60. nagrywały i koncertowały z Trubadurami – poinformowało w czwartek Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. O śmierci piosenkarki napisał w mediach społecznościowych także Marian Lichtman.

“Odeszła nasza wspaniała piosenkarka Sławka Mikołajczyk, pierwsza solistka Trubadurów. Jest nam bardzo smutno” – napisał Lichtman, muzyk zespołu Trubadurzy.

 

Sława Mikołajczyk rozpoczynała swoją karierę na I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazła się w “Złotej Dziesiątce” zwycięzców tej imprezy. Krótko współpracowała z zespołami Luxemburg Combo, Karmazyn, Nastolatki, Ricercar 64.

Sława Mikołajczyk i zespół Trubadurzy

W 1965 roku Mikołajczyk dołączyła do składu łódzkiej formacji Trubadurzy z którą w czerwcu 1966 roku wystąpiła na IV KFPP w Opolu, otrzymując nagrodę za debiut, zaś zespół zajął II miejsce w „Koncercie Młodości”. W 1969 r. rozpoczęła nagrania z zespołami Kanon Rytm i Quorum.

 

ZOBACZ: Nie żyje Ewa Wyszomirska. Aktorka teatralna i serialowa miała 80 lat

 

W 1976 roku występowała w ostatnim składzie Czerwono-Czarnych. W latach 1977–1978 współtworzyła skład żeńskiej grupy wokalnej Pro Contra, zaś w lutym 1981 roku pojawia się w chórku towarzyszącym zespołowi Krystof Band, który akompaniował piosenkarzowi Krzysztofowi Krawczykowi podczas występów w Stanach Zjednoczonych. Ze względów rodzinnych zdecydowała się na powrót do Polski.

 

Zmarła 22 listopada w Łodzi.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment