imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Shanghai Electric i indonezyjscy partnerzy spółki podejmują współpracę na rzecz rozwoju ekologicznej i stabilnej infrastruktury energetycznej

logo_new_Logo.jpg


DŻAKARTA, Indonezja, 25 maja 2023 r. /PRNewswire/ — Leng Weiqing, dyrektorka generalna i prezeska Shanghai Electric (SEHK: 2727, SSE: 601727), członkini delegacji wysokiego szczebla sześciu najważniejszych szanghajskich przedsiębiorstw na Sympozjum Inwestycji Zagranicznych Szanghaj-Dżakarta, kierowanej przez mera miasta Gong Zhenga, dyskutowała i dzieliła się z instytucjami lokalnymi wiedzą odnoszącą się do eksploatacji elektrowni w Dżakarcie, w tym Elektrowni Węglowej Java 7, Elektrowni Chilaza oraz Parku Przemysłowego Qingshan, które w znaczący sposób przyczyniły się do lokalnego i globalnego bezpieczeństwa oraz stabilności energetycznej, a także okazały się niezwykle cenne w kontekście dążenia do korzystania z energii ekologicznej i zrównoważonej.

„Jesteśmy niezwykle dumni z nawiązanej niedawno współpracy z naszymi indonezyjskimi partnerami, która pomaga zagwarantować stabilność energetyczną, nie mówiąc już o zatrudnieniu i poprawie warunków bytu wielu społeczności z całej Indonezji – powiedziała Leng Weiqing. – Wiele obiektów eksploatowanych w Indonezji a dostarczonych, uruchomionych i obsługiwanych przez Shanghai Electric pozytywnie przyczynia się do lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawy zdolności energetycznych i zużycia energii, a także warunków bytu obywateli”.

Ponadto spółka rozwija działalność w wielu obszarach, w tym w obszarze eksploatacji i obsługi trzech bloków ciepłowniczych w Parku Przemysłowym Weda Bay, koksowni należącej do Grupy Nanjing Iron and Steel o rocznych zdolnościach produkcyjnych wynoszących 2,6 miliona ton, a także projektu joint venture realizowanego we współpracy z zakładem produkującym wymienniki ciepła do układów klimatyzacji w pojazdach samochodowych.

Innowacyjne, oparte na energii niskoemisyjnej projekty i rozwiązania spółki Shanghai Electric są nieocenionym wsparciem indonezyjskich społeczności lokalnych

Elektrownia węglowa Java 7 to elektrownia węglowa o mocy 2100 MW położona w indonezyjskim mieście Banten. Spółka Shanghai Electric rozpoczęła realizację tego obiektu w 2016 r. i stopniowo, aż do grudnia 2019 r., oddawała do eksploatacji kolejne jego etapy. Elektrownia Chilaza, której drugi etap spółka Shanghai Electric zrealizowała i obsługuje, jest najbardziej wydajną elektrownią węglową spośród wszystkich eksploatowanych na indonezyjskiej wyspie Jawa. To wyjątkowe osiągnięcie umacnia zajmowaną przez spółkę pozycję najlepszego prywatnego operatora elektrowni w kraju. Po niedawnym przyłączeniu do sieci, które nastąpiło na początku miesiąca, obiekt stał się solidnym fundamentem, który umożliwia bezproblemowe gwarantowanie stabilności lokalnej sieci energetycznej. Kolejny ważny projekt, Park Przemysłowy Qingshan, to pierwszy krok, jaki spółka postawiła na międzynarodowym wielkoskalowym rynku koksu, a zatem osiągnięcie o ogromnej wadze, ponieważ potwierdza dążenie spółki do realizacji strategii rozwoju międzynarodowego.

Szeroki zakres działalności spółki Shanghai Electric obejmuje również linie do produkcji akumulatorów litowych, części samochodowych, dużych samolotów, dźwigów oraz sprężarek do układów klimatyzacji. Koncentracja spółki Shanghai Electric na innowacjach technologicznych oraz zaangażowaniu w produkcję i eksploatację kolejowych systemów tranzytowych, a także innego rodzaju usługi zintegrowane, pozwalają jej na wykorzystywanie możliwości nawiązania współpracy z podmiotami rynku międzynarodowego oraz rozwijanie niskoemisyjnych technologii przemysłowych na skalę globalną.

Spółka Shanghai Electric aktywnie rozszerza prowadzoną działalność poza granicami Chin. Zrealizowała ponad 100 projektów energetycznych o łącznej wartości umownej przekraczającej 250 miliardów juanów (35,76 miliarda USD), która stanowi jedną trzecią wartości sprzedaży urządzeń energetycznych za granicę. Spółka nabyła też 100% udziałów w niderlandzkiej firmie Nedschroef i tym samym rozszerzyła działalność o produkcję elementów złącznych dla przemysłu samochodowego oraz 100% udziałów w niemieckiej firmie Broetje Automation, co pozwoliło jej na włączenie w zakres prowadzonej działalności produkcji wysokiej klasy urządzeń dla lotnictwa.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej https://www.chinadailyhk.com/article/328064; informacje o spółce Shanghai Electric i jej działalności na świecie można uzyskać na stronie internetowej https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE:601727), czołowy międzynarodowy dostawca ekologicznych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej o zasięgu ogólnoświatowym, specjalizuje się w inteligentnej energii, inteligentnej produkcji i integracji inteligencji cyfrowej. Koncentrując się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej, otwierając nowe przestrzenie i promując kolejne czynniki wzrostu, Shanghai Electric będzie dążyć do osiągnięcia pozycji lidera w zamiarach osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed 2030 r. i neutralności węglowej przed 2060 r., produkcji urządzeń dla nowych źródeł energii oraz lokalizacji urządzeń najwyższej klasy, wykorzystując bezgraniczne możliwości innowacyjnego ekosystemu przemysłowego z udziałem globalnych partnerów.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg  

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment