imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Satyryk: kabaret bez tematu koronawirusa jest niegodny zaufania

cdkpch1nd59s4k8t7bdevqnqw3i92hq4.jpg


Krzysztof Piasecki: – Jeśli coś jest obśmiane, to przestaje być groźne.

– Kiedyś nie chcieli mnie wpuścić do sklepu, kiedy był czas dla 60+, co sprawiło mi dużą przyjemność, bo powiedzieli, że nie mogę mieć tyle lat – powiedział Krzysztof Piasecki w Polsat News. W trakcie rozmowy satyryk przyznał, że temat koronawirusa musi zostać poruszony w programach kabaretów. – Jeśli coś jest obśmiane, to przestaje być groźne – powiedział artysta.

– Kiedy oglądam wiadomości, widzę wyłącznie powody do śmiechu. Jeśli coś jest obśmiane, to przestaje być groźne – powiedział satyryk. – Nie chciałbym zachorować, bo jestem w grupie ryzyka, ale to chyba wszystko polega na szczęściu – dodał.

 

Gość Polsat News opowiedział o jednej ze swoich wizyt w sklepie, podczas której trafił na różne komunikaty ws. przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii – jeden z nich dotyczył zachowania bezpiecznej odległości między klientami w trakcie zakupów. – Ale czasami się oczywiście nie da i człowiek przechodzi obok siebie – powiedział Piasecki.

– Sytuacja wśród satyryków jest kiepska. Aktorzy mają często etaty w teatrach – co prawda, to nie są duże pieniądze, ale jakieś podstawy mają. My głównie żyjemy z występów – zaznaczył kabareciarz. – W poprzednim miesiącu zarobiłem 600 zł – za felietony, które pisałem. Dzięki Bogu jestem już w tym wieku, gdzie mam trochę oszczędności – dodał.

 

ZOBACZ: “Przedwojenna produkcja”. Lekarz o 100-latku, który wyzdrowiał z koronawirusa

Zapytany o to, czy uważa, że przez zaistniałą sytuację kabarety będą kończyć działalność, wyraził obawę, że “chyba tak, ludzie są przyzwyczajeni do tych telewizyjnych występów”. Rozmówca zwrócił uwagę na to, że w najbliższym czasie publiczność może mieć poważniejsze wydatki niż zakup biletu na występy.

– Istotą kabaretu jest kontakt z publicznością – podkreślił. Sam przyznał, że kiedy nie widzi swojego rozmówcy, to sytuacja jest dla niego niekomfortowa. Piasecki zapowiedział również swój udział w jednej z internetowych transmisji, która jest planowana na początku maja.

Pod koniec rozmowy artysta przyznał, że temat Covid-19 musi zostać poruszony w programach kabaretów. – Kabaret to instytucja, która reaguje na bieżąco – dodał.  – Jeśli temat koronawirusa nie pojawi się w programie, to taki kabaret przestaje być godnym zaufania – powiedział Krzysztof Piasecki.

 

WIDEO: Krzysztof Piasecki o kabarecie w czasach koronawirusa

  

ms/hlk/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment